• facebook
 • rss
 • Czas dla bł. Jana Pawła II

  Marcin Szczęsny

  dodane 15.10.2013 11:18

  "Jan Paweł II - Papież dialogu" - to hasło tegorocznego Dnia Papieskiego, który w zielonogórskiej parafii pw. św. Alberta zorganizowano 12 i 13 października.

  Dwa dni z Janem Pawłem II to czas na modlitwę, konferencje i spotkanie w grupie parafialnej. Pierwszego dnia, 12 października, w Sali Jana Pawła II odbyła się Wieczornica „Jan Paweł II – Papież dialogu”, poświęcona dziełu i postaci Ojca Świętego. Podczas spotkania można było obejrzeć prezentację multimedialną, posłuchać utworów bliskich papieżowi oraz pochylić się nad nauczaniem Jana Pawła II. – Zgłębianie papieskiego nauczania, w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem, w klimacie modlitwy i pogłębionej refleksji może przynieść poprawę umiejętności twórczego spotkania ludzi odmiennych poglądów czy wyznawanej wiary, ludzi głęboko religijnych i szczerze poszukujących Boga.” – podkreśla ks. Dariusz Kowalczyk, w przygotowanej przez niego interpretacji hasła Dnia Papieskiego. Podczas spotkania temat tegorocznego Dnia Papieskiego pogłębiał również dla uczestników spotkania ks. dr Grzegorz Chojnacki. Kapłan w swoich wypowiedziach ukazał rolę dialogu w różnych aspektach m.in. między religiami, ludźmi i społecznościami, zachęcając i ukazując jednocześnie, jak ważny jest dialog, który prowadzony w mądry sposób może skutecznie doprowadzać do rozwiązywania konfliktów np. rodzinnych, ale i międzynarodowych.
  Drugiego dnia, 13 października, parafianie uczestniczyli we Mszy św., modlitwie różańcowej i Apelu Jasnogórskim. Ponadto włączyli się w zbiórkę Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz mieli okazję obejrzeć wystawę prac uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Zielonej Górze.
   
  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół