• facebook
 • rss
 • Naucz się pomagać

  Katarzyna Buganik

  dodane 15.10.2013 12:10

  Kurs na opiekuna osób chorych i niepełnosprawnych, zorganizowany przez Caritas Diecezji Zielonogórsko–Gorzowskiej, odbędzie się od 23 października do 30 listopada w Gorzowie Wlkp.

  Chcesz pomagać chorym i starszym, ale nie wiesz jak to profesjonalnie robić? Opiekujesz się chorym, ale chcesz podnieść swoje kwalifikacje? Chcesz zostać wolontariuszem – opiekunem chorych w swojej parafii? – to weź udział w kursie, organizowanym przez Caritas Diecezjalną, podczas którego nauczysz się, jak pomagać innym i nieść chorym ulgę w cierpieniu. – Celem kursu jest nabycie wiedzy i umiejętności w zakresie opieki nad osobami chorymi i starszymi przez osoby nie związane zawodowo z działalnością opiekuńczą, wspomaganie rodzin w opiece nad osobami starszymi, niepełnosprawnymi i przewlekle chorymi oraz poprawa komfortu życia i zdrowia osób przewlekle chorych – informuje Anita Łukowiak z Caritas Diecezjalnej.

  Caritas zapewnia m.in. szkolenia w grupach do 12 osób, naukę od profesjonalnych, duchownych i świeckich, wykładowców z doświadczeniem oraz środki przeznaczone do wykładów i ćwiczeń. Kurs odbędzie się w dniach: 23 października 2013 do 30 listopada 2013. Szkolenie to 30 godzin wykładów i ćwiczeń oraz 40 godzin w palcówkach medycznych m. in. w Domu Pomocy Społecznej i hospicjum.Każdy uczestnik kursu otrzyma też zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

  Szczegółowe informacje nt. kursu można uzyskać u p. Anity Łukowiak, tel. 512 222 916. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 21 października 2013 r.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół