• facebook
 • rss
 • Sprawdzian z papieża

  Katarzyna Buganik

  dodane 19.10.2013 14:04

  Jak mieli na imię rodzice Jana Pawła II? Ile lat żył ojciec święty? Jak nazywa się wojsko, które pilnuje porządku w Watykanie? Kto będzie kanonizowany razem z Janem Pawłem II? - z takimi i innymi pytaniami zmagali się uczestnicy Powiatowego Konkursu o bł. Janie Pawle II, który odbył się 18 października w Trzebiczu k. Drezdenka.

  Do konkursu powiatowego zakwalifikowało się 24 uczniów z 12 szkół z kl. IV–VI szkoły podstawowej m.in. z Goszczanowa, Gościmca, Dobiegniewa, Trzebicza, Niegosławia, Drezdenka, Zwierzyna, Starego Kurowa i Bobrówka. – Konkurs odbywa się od kilkunastu lat. W tym roku jest to test wyboru, dotyczący wiedzy ogólnej o papieżu. W ubiegłych latach konkursy dotyczyły m.in. twórczości, życia i dzieł papieża – wyjaśnia Janusz Pęcherzewski, katecheta ze Starego Kurowa.

  Dla uczniów konkurs to naukowa przygoda i sprawdzenie swojej wiedzy. – Lubię brać udział w konkursach. Przygotowywałam się dwa tygodnie. Czytałam książki i wiadomości z internetu. Test nie był łatwy. Dla mnie najtrudniejsze było pytanie dotyczące miejsca, gdzie są pochowani rodzice papieża – mówi Emilia Czapracka z Przynotecka. – Moja mam jest katechetką i pomagała mi trochę w przygotowaniu do konkursu. Najtrudniejsze było pytanie o tajemnicę Różańca, którą ustanowił papież. Dla mnie uczestniczenie w konkursie to wyróżnienie – dodaje Julia Młynarek z Drezdenka.

  Rozstrzygniecie konkursu połączone z modlitwą różańcową odbyło się w kościele w Trzebiczu. W spotkaniu uczestniczył bp Tadeusz Lityński, który w słowie skierowanym do dzieci, katechetów, księży, władz lokalnych i parafian wyraził radość ze zorganizowanego konkursu i podkreślił aktualność nauki Jana Pawła II. – Konkurs jest związany z osobą nam bardzo bliską, Janem Pawłem II. To poznawanie papieża, nie tylko jego osoby, ale i jego nauki. Jan Paweł II był dla nas przewodnikiem duchowym, który dzieciom, młodzieży i dorosłym pokazywał wartości i swoim życiem je poświadczał – mówił biskup. Podczas modlitewnego spotkania nie zabrakło wspólnie zaśpiewanej „Barki” i prezentacji multimedialnej poświęconej papieżowi.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół