• facebook
 • rss
 • Modlitwa w pięciu językach

  Katarzyna Buganik

  dodane 25.10.2013 22:45

  Każdą dziesiątkę Różańca odmawiali w innym języku. Tak dzieci z Koła Misyjnego działającego w Szkole Podstawowej w Gościkowie modliły się za swoich rówieśników z różnych kontynentów.

  W ramach Tygodnia Misyjnego uczniowie poprowadzili 25 października modlitwę różańcową w kościele pw. św. Anny w Jordanowie. Dziesiątki Różańca odmawiali po włosku, rosyjsku, angielsku i w językach brazylijskim oraz suahili.

  - Kiedy na początku października, wspólnie z dziećmi zaczęliśmy przygotowywać plakat pt. „Różaniec misyjny”, wtedy pojawiła się inicjatywa modlitwy za inne dzieci. Uczniowie bardzo ochoczo zgłosili się do nauczenia się modlitwy w różnych językach. Dzieci czują odpowiedzialność za swoich rówieśników i wiedzą, że nie tylko pieniędzmi, darami, ale przede wszystkim ich dziecięcą modlitwą, słyszalną przez Pana Boga, mogą innym pomóc - mówi katechetka Wioletta Matunin.

  Nauka modlitwy w różnych językach nie była łatwa, ale dzieci chętnie podjęły się tego zadania. Mali misjonarze wierzą, że modlitwa ma ogromną siłę. - Na kole misyjnym dowiadujemy się wiele o innych krajach, np. że w Brazylii dzieci śpią na ulicach. Wierzymy, że Bóg na pewno im pomoże i dlatego się modlimy. W ten sposób staramy się im pomóc - mówi Miłosz Byczkowski. - Dzieci z innych krajów np. z Afryki są biedne i nie mają jedzenia, dlatego trzeba się za nie modlić - dodaje Sebastian Misiak.

  Mali misjonarze z Gościkowa nie tylko podejmują zadania wynikające z przynależności do Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci. By wesprzeć misje zbierają stare telefony i znaczki. Swoje małe misje odkrywają i realizują również w najbliższym otoczeniu.

  - Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i dzieci pomyślały, że skoro nie możemy pojechać nigdzie na misje, to będą małymi misjonarzami w swojej miejscowości. We wtorek przed Wszystkim Świętymi wybieramy się na cmentarz, aby posprzątać zapomniane groby - mówi katechetka.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół