• facebook
 • rss
 • Patriotyczna nuta

  Krzysztof Król

  dodane 11.11.2013 21:25

  Blisko 200 wykonawców z niemal każdego zakątka diecezji zaprezentowała się 9 listopada wypełnionej po brzegi Sali Sulechowskiego Domu Kultury na III. Diecezjalnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej.

  Przegląd organizowany jest przez Akcję Katolicką i Sulechowski Dom Kultury. Mogłoby się wydawać, że piosenka patriotyczna jest nie popularna, ale zgłoszenia na festiwal temu przeczą. – Cieszymy się, że nie tylko dorośli występują, ale coraz więcej młodzieży zgłasza się. Nasz cel spełnia się, bo chcieliśmy propagować pieśń patriotyczną głównie dla młodzieży. Ze względu na to, że starsi jeszcze dobrze pamiętają te pieśni, a także należą do chórów, a młodzi dopiero zaczynają – zauważa Stanisław Walner, wiceprezes diecezjalnej Akcji Katolickiej.

  Wśród wykonawców znaleźli się: Zespół  „Promuk” z CUS Sulechów, Zespół „Lejdis” z WDK Nietkowice, Zespół „Wiolinki” i Kapela „Świecary” z Nowego Kramska, Zespół „Jarzębina” z Sieniawy Żarskiej, „Karolinki” z Grabika, „Bieniowianki” z Bieniowa, „Czerwona Jarzębina” z Lubanic, „Boczowskie Promyczki” z Boczowa, „Śpiewające Nutki”, „Dzieciaki Śpiewaki” oraz Natan Zapał z Nowej Soli, „Kwartet Parafialny” z Gubina, zespół uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 8 z Nowej Soli, kwartet SP z Przyborowa,  Łukasz Słobodzian z Przyborowa, Aleksandra Wykręt z Sulechowa, „Nowinianki” z Nowin Wielkich, Aleksandra Zgobik z Przybymierza, Alicja Góra z Cybinki oraz Karolina Szerwińska z Dobiegniewa.

  Patriotyczne prezentacje muzyczne doceniła specjalny gość przeglądu bp Adam Dyczkowski, który nie krył wzruszenia prezentowanym repertuarem i doskonałym wykonaniem utworów.

  Przegląd odbył się pod patronatem honorowym bp. Stefana Regmunta.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół