• facebook
 • rss
 • Spełnić marzenia

  ks. Marcin Siewruk

  dodane 18.11.2013 22:37

  – Bardzo bym chciała, żeby cały Kościół uwielbił Pana Boga śpiewem. To jest możliwe. Wczoraj na Mszy Świętej wszyscy śpiewali – mówi Marta Popowczyk główna organizatorka.

  Missa Mea Sacra – Msza moja Święta; to temat wiodący zorganizowanych w Strzelcach Krajeńskich Warsztatów Liturgiczno-Muzycznych. Propozycja skierowana była do wszystkich chętnych, którzy chcieliby doskonalić swój warsztat wokalny i muzyczny, i w ten sposób uświetnić liturgię w swoich parafiach. W dniach od 15 do 17 listopada 107 osób pilnie pracowało pod okiem specjalistów. Zajęcia doskonalące umiejętności instrumentalne i wokalne prowadzili kompozytorzy oraz doświadczeni pedagodzy: Paweł Bębenek, Piotr Pałka i Jakub Tomalak. Dzieci, młodzież, osoby dorosłe, siostry zakonne, klerycy i księża przez trzy dni odkrywali tajemnicę muzyki i jej znaczącej roli w liturgii. Muzyka jest bardzo ważną, integralną częścią Mszy Świętej, podczas której celebrujemy obecność Boga we wspólnocie Kościoła. – To jest cała moja rola, podczas tych warsztatów, żeby przybliżyć uczestników do przeżywania spotkania z Bogiem, ze Zmartwychwstałym Chrystusem, który jest miłością. Jezus w czasie Eucharystii przychodzi do nas, pozwala się dotknąć i to jest coś niebywałego – powiedział ojciec Marcin Szwarc OMI.

  – Przyjechałam tutaj, żeby nauczyć się emisji głosu. Śpiewamy z naszym zespołem podczas liturgii. Chcemy się modlić naszym śpiewem, ale do tego potrzebny jest dobry warsztat i tutaj chciałabym go udoskonalić. Muzyką zajmuję się amatorsko, ale w „szkole” Pana Jezusa, wszystko jest możliwe. Chciałoby się, żeby jak najwięcej osób mających wykształcenie muzyczne włączyło się w niedzielna liturgię, żeby chcieli uświetnić najpiękniejsze spotkanie jakim jest Msza Święta – mówi Daria Jachimowska z Gorzowa Wlkp. Pierwsze Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne zorganizowane w Strzelcach Krajeńskich to sukces organizatorów, który potwierdza, że warto mieć marzenia o radosnym i rozśpiewanym Kościele.

   


   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół