• facebook
 • rss
 • Centrum chrześcijaństwa - Jezus Chrystus

  ks. Marcin Siewruk

  dodane 24.11.2013 22:50

  - Mijający czas był dla mnie wielkim szczęściem! Wiara jest dla mnie jak tlen, jak powietrze, którym oddycham. Ona daje mi siłę i odwagę w moim życiu - powiedziała Janina Adamczyk ze Świebodzina.

  We wspólnotach parafialnych 24 listopada 2013 roku, w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, świętowaliśmy zakończenie Roku Wiary. Szczególnie uroczyste celebracje odbyły się w katedrze w Gorzowie Wlkp., w konkatedrze w Zielonej Górze i sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie. Zakończył się ważny etap, zainaugurowany przez papieża Benedykta XVI, 11 października 2012 roku. W uroczystościach pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka wziął udział bp Stefan Regmunt przebywający w Rzymie na sesji Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia.

  W sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie Mszy Świętej przewodniczył bp Paweł Socha. - W komunii z papieżem Franciszkiem, u boku figury Chrystusa Króla Wszechświata, do którego pielgrzymują setki tysięcy osób, świętujemy zakończenie Roku Wiary. Z tego miejsca idzie na cały świat przesłanie o Chrystusie Królu - powiedział w homilii bp Socha, a następnie dodał: - Rok Wiary miał być okazją do autentycznego nawrócenia do Chrystusa. Chcemy odnowić wyznanie naszej wiary, uznając Ciebie Chryste za Króla czasu i wieczności - podkreślał kaznodzieja.

  Chrystus Król Wszechświata jest patronem WSD w Paradyżu, stąd udział formatorów i kleryków w uroczystościach w Świebodzinie. Chrystus Król jest również patronem Akcji Katolickiej. - Dzisiejsze święto jest dla nas umocnieniem w Chrystusie, chcemy na nowo zaczerpnąć ze źródła, żeby trwać w Chrystusie i w nim działać. Chcemy nieść Ewangelię, poprzez narzędzie, jakim jest Akcja Katolicka - powiedziała Urszula Furtak, prezes DIAK.


   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół