• facebook
 • rss
 • Chrystusowi oddaję resztę życia

  Krzysztof Król

  dodane 10.12.2013 10:30

  To historyczne wydarzenie dla naszej diecezji. W zielonogórskiej konkatedrze 8 grudnia bp Stefan Regmunt konsekrował dwie wdowy.

  Do stanu wdów konsekrowanych włączone zostały Danuta Preisner ze Wschowy i Anna Wywiał z Kostrzyna nad Odrą. – Robię to z wdzięczności Bogu za wszystkie dary, którymi mnie obdarzał przez całe życie. Chcę być świadectwem i nadal być w świecie. Jestem już na emeryturze, ale wciąż udzielam się przy parafii, włączam się w działalność charytatywną – mówiła o swojej motywacji pani Danuta.

  „Zachowując w nieustannej pamięci mojego ziemskiego małżonka, wybieram Jezusa Chrystusa jako Oblubieńca niebiańskiego. Tylko Jemu pragnę ofiarować resztę mojego życia, żyjąc ślubami czystości, ubóstwa i posłuszeństwa w nadziei, że za łaską Bożą, będę czytelnym znakiem Kościoła pielgrzymującego, który oczekuje na przyjście zmartwychwstałego Pana” – te słowa wypowiedziały obie panie podczas uroczystej Eucharystii. Bp Stefan Regmunt dostrzega w tym wydarzeniu wielki dar dla diecezji. – Obie panie, pobłogosławione w sposób uroczysty, biorą na siebie pewne zobowiązania i będą starały się realizować misję wdowy konsekrowanej – podkreśla.

  Wdowy konsekrowane poświęcają się modlitwie i służbie Kościołowi. Zanim doszło do konsekracji, obie panie długo się do tego dnia przygotowywały. – Czas przygotowań to minimum trzy lata. Ważne jest nie tylko to, że one odczytują powołanie. Również Kościół musi potwierdzić jego prawdziwość – tłumaczy ks. Robert Patro, który zajął się przygotowaniem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół