• facebook
 • rss
 • Wigilia zielonogórska

  ks. Marcin Siewruk

  dodane 22.12.2013 17:30

  Mieszkańcom Zielonej Góry życzenia Bożonarodzeniowe złożyli: bp Stefan Regmunt, prezydent miasta Janusz Kubicki oraz przedstawiciele Rady Miasta.

  Na scenie ustawionej na deptaku ok. godz. 14.30 pojawił się zielonogórski zespół „Drewno”, który wykonał kolędy polskie i ukraińskie. Zaprezentowanie ukraińskich utworów było wyrazem solidarności z obywatelami Ukrainy, szczególnie z protestującymi na kijowskim Euromajdanie. Następnie wystąpiły Katarzyna Jamróz i Olga Szomańska.

  Punktualnie o 15.00 pod scenę podeszli harcerze z Betlejemskim Światłem Pokoju. Gospodarz uroczystości prezydent miasta Janusz Kubicki zaprosił na scenę gości. Bp Stefan Regmunt złożył mieszkańcom Zielonej Góry świąteczne życzenia i pobłogosławił opłatki, którymi można było się podzielić, składając życzenia.

  – Drodzy państwo, bardzo się cieszę, że zanim będziemy dzielić się opłatkiem w rodzinnym gronie, z najbliższymi, zanim złożymy życzenia w parafiach, uczestnicząc w pasterkach, mamy okazje spotkać się na wigilijnym spotkaniu w ramach Miasta Zielona Góra, dzisiaj jesteśmy jedną rodziną. Chcemy powiedzieć na tym rynku, że te święta są takie piękne, bo obchodzimy przyjście na świat Jezusa Chrystusa – powiedział bp Stefan Regmunt. Odczytany fragment Ewangelii o narodzeniu Chrystusa, został wysłuchany przez uczestników w skupieniu.

  Harcerze rozdali chętnym betlejemskie światło. Świąteczne spotkanie na deptaku zgromadziło wielu mieszkańców Zielonej Góry, polityków, pracowników urzędu miejskiego, rady gminy oraz duszpasterzy pracujących w zielonogórskich parafiach. – Bardzo się cieszę, że jestem dzisiaj na zielonogórskiej wigilii. Widzę dzisiaj to miasto w innych barwach, ludzie są bardzo życzliwi, uśmiechnięci. Bóg naprawdę czyni cuda – powiedziała Małgorzata Schabikowska.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół