• facebook
 • rss
 • Radosna klerycka kolęda

  Kl. Łukasz Żołubak

  dodane 13.01.2014 21:44

  Z okresem Bożego Narodzenia związana jest wizyta duszpasterska popularnie nazywana kolędą, podczas której duchowni odwiedzają domy swoich parafian, by modlić się wspólnie o Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski, a także po prostu z nimi rozmawiać.

  Także w naszym domu każdego roku ma miejsce taka wizyta. W Niedzielę Chrztu Pańskiego, ksiądz rektor, ojcowie duchowni oraz księża prefekci odwiedzali nasze mieszkania, by wspólnie modlić się w intencji nas i naszych rodzin oraz prosić o błogosławieństwo na nadchodzący czas.

  W seminarium kolędę rozpoczynamy od wspólnej modlitwy Liturgią Godzin. Pierwsza wizyta ma miejsce w mieszkaniu księdza rektora, po której ksiądz rektor odwiedza pozostałych kapłanów. Po modlitwie w mieszkaniach kapłanów rozpoczynają oni wizytę u kleryków, sióstr zakonnych oraz pracowników świeckich mieszkających na terenie klasztoru. Jak wygląda taka seminaryjna kolęda? Zupełnie tak, jak w naszych rodzinnych domach – wspólna modlitwa, błogosławieństwo mieszkania i rozmowa o tym, co dzieje się w naszym życiu, o naszych radościach i strapieniach. Kolęda upływała w atmosferze ogólnej radości.

  Kolęda u wychowawców...   Kolęda u wychowawców... kl. Dawid Kowalkowski Z pewnością jest to czas wyczekiwany przez wszystkich braci. Życzymy wszystkim, by czas wizyt duszpasterskich dał nam nadzieję, że wraz z przybyciem do naszych domów kapłana, sam Bóg będzie nam błogosławił, oraz świadomość, że Nowonarodzony Zbawca pragnie wejść w nasze życie i pomóc nam nieść codzienny krzyż i uwolnić nas z sideł podstępnego złego ducha. Niech nowy, 2014 rok, upływa w rytmie uświęconego modlitwą czasu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół