• facebook
 • rss
 • Poczuj się gospodarzem

  Krzysztof Król

  dodane 14.01.2014 22:13

  Najbliższe Światowe Dni Młodzieży (ŚDM) odbędą się w Krakowie w 2016 roku. Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży już przygotowuje się do tego wydarzenia.

  Przygotowania do święta młodych ruszyły już w Adwencie. Nie inaczej jest w naszej diecezji. – Papież na trzy lata wyznaczył na główne tematy, które będą przyświecać przygotowaniom do ŚDM w Krakowie. Temat pierwszego roku brzmi: „Słowo Boże”. Pomóc ma specjalny podręcznik „Cz@t ze Słowem”, który otrzymają duszpasterze. Materiały przygotowane na każdy miesiąc zawierają wprowadzenie tematyczne dla animatora, konspekt spotkania w grupie, medytacje biblijne do indywidualnego wykorzystania, video komentarze do niedzielnych Ewangelii oraz propozycję wspólnotowej celebracji – wyjaśnia ks. Robert Patro, koordynator przygotowań w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

  Spotkanie młodych z papieżem to wyjątkowe przedsięwzięcie nie tylko dla Krakowa. – Najpierw chcemy obudzić naszą młodzież, aby ona sama budziła się do wiary i zapragnęła wyjazdu na spotkanie z ojcem św. Poza tym chcemy, aby to młodzież wzięła odpowiedzialność za to spotkanie, dlatego każda diecezja przygotowuje komitet organizacyjny złożony z młodzieży. Wkrótce powstanie także w naszej diecezji – dodaje.

  Młodzież z całego świata przyjedzie nie tylko do Krakowa. Część odwiedzi naszą diecezję na tydzień przed rozpoczęciem oficjalnych spotkań. – To będzie program religijny, ale też kulturalny i edukacyjny, bo chcemy też przybliżyć kulturę Polską i naszego regionu – wyjaśnia ks. Patro. – Oczywiście całe wydarzenie trzeba zaplanować logistycznie i organizacyjnie – dodaje.

  Każdy może włączyć się w przygotowanie ŚDM. Kontakt: r.patro@kuria.zg.pl.

  Materiały formacyjne znajdują się na stronie Krajowego Duszpasterstwa Młodzieży www.kdm.org.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół