• facebook
 • rss
 • Pomóżmy nieuleczalnie chorym

  Krzysztof Król

  dodane 09.02.2014 10:07

  Dziś we wszystkich parafiach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zbierane są datki na rzecz hospicjów. Specjalny komunikat w tej sprawie wydał bp Stefan Regmunt.

  Treść komunikatu:

  Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą Światowy Dzień Chorego, w parafiach naszej diecezji przeprowadzana jest zbiórka do puszek, mająca na celu wsparcie działalności hospicyjnej, pogłębienie refleksji nad tajemnicą cierpienia, a przede wszystkim uwrażliwienie wspólnoty i społeczeństwa na chorych i cierpiących bliźnich. Jeśli według nauki Chrystusa każdy człowiek jest naszym bliźnim, to właśnie słaby, chory, cierpiący i potrzebujący opieki musi znaleźć się w centrum naszej uwagi, by nikt nie czuł się zapomniany czy odrzucony.

  Na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej istnieją trzy ośrodki opieki paliatywnej: hospicjum w Gorzowie Wlkp. i dwa hospicja w Zielonej Górze. Dlatego, jak wzorem lat ubiegłych, tak i teraz, szczególną troską obejmijmy tych, którym współczesna medycyna nie jest w stanie skutecznie ulżyć w cierpieniu.

  W ich imieniu dziękuję za dotychczasową otwartość serc i owocną odpowiedź na apel o pomoc. Jednocześnie, w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Chorego, zwracam się ponownie do Was, Drodzy Diecezjanie, z prośbą o wsparcie finansowe tych jakże ważnych placówek.

  W niedzielę 9 lutego 2014 roku we wszystkich parafiach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej będą na ten cel zbierane ofiary do puszek. Z góry serdecznie dziękuję za każdy gest chrześcijańskiej miłości.


  + Stefan Regmunt

  Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół