• facebook
 • rss
 • Zamiast nudy, super zabawa

  Krzysztof Król

  dodane 09.02.2014 23:54

  Ferie zimowe wcale nie musza być nudne. Przy parafii Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie zadbało o to Stowarzyszenie Rodzin Świebodzińskich „Ars Familia”.

  Ferie przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie trwały od 3 do 8 lutego. – Były to zajęcia plastyczne pod fachowym okiem malarza artysty Stanisława Łopuszańskiego. Pokazał dzieciom, jak niewielkim kosztem, można zrobić ciekawe rzeczy. Było też czytanie dobrej książki i oglądanie religijnych bajek – wyjaśnia Rafał Wojtkiewicz ze Stowarzyszenia Rodzin Świebodzińskich „Ars Familia”, które działa przy tutejszej parafii pw. Miłosierdzia Bożego. – Postanowiliśmy zorganizować ferie bo to jest wpisane w naszą misję, a przede wszystkim widzimy taką potrzebę – dodaje.

  W feriach każdego dnia brało udział około 30 dzieci. – Chciałam się nauczyć nowego, zamiast siedzieć w domu przed telewizorem. Tutaj fajnie spędziłam czas kolegami i koleżankami. Nauczyłam się robić: maski, jajka wielkanocne i lalki – wyjaśni 11. letnia Zosia.

  Zabawę karnawałową poprowadził profesjonalny wodzirej   Zabawę karnawałową poprowadził profesjonalny wodzirej Krzysztof Król /GN Stowarzyszenie nie zamierza czekać do wakacji z kolejną propozycją dla dzieci. – Zrodził się pomysł, aby od marca stworzyć świetlicę z zajęciami praktycznymi. Na początku zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu. Jeśli uda nam się pozyskać więcej wolontariuszy do prowadzenia, to prawdopodobnie będzie to 2 albo 3 razy w tygodniu – tłumaczy Rafał Wojtkiewicz.

  Finałem ferii był bal karnawałowy, który poprowadził Mirosław Dajworski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół