• facebook
 • rss
 • Być blisko Chrystusa

  Krzysztof Król

  dodane 11.02.2014 20:37

  Dziś, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, w parafiach całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej odbywają się Msze św. i nabożeństwa z okazji Światowego Dnia Chorego. Tego dnia z chorymi i ich opiekunami modlą się także biskupi.

  Biskup diecezjalny Stefan Regmunt odprawił o godz. 10.00 Mszę św. w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze. – Matka Boża woła o to, żebyśmy byli blisko Chrystusa, bo tylko ta bliskość może stworzyć pewne warunki, abyśmy stali się ludźmi szczęśliwymi, niezależnie od tego w jakim stanie fizycznym znajdujemy się – mówił biskup w homilii. Odniósł się też do orędzia papieża do chorych. – Męka i śmierć Chrystusa w pełni nie wyzwoliły nas z cierpienia, ale nadały mu sens. Przyczyniły się do tego, że to cierpienie nie idzie na marne, ale przyczynia się, żebyśmy byli bliżej Boga i innym tę bliskość wypraszali. Chorzy i cierpiący są tymi, którzy pomagają zbawić Jezusowi współczesny świat – kontynuował.

  Bp Stefan Regmunt jest członkiem Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych oraz przewodniczącym Zespołu ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

  Po liturgii biskup odwiedził podopiecznych parafialnego hospicjum, a miejscowy proboszcz ks. Leszek Kazimierczak zaprosił chorych na posiłek do kawiarni „Pod Aniołami”.

  Natomiast w Gorzowie Wielkopolskim z chorymi i ich opiekunami spotkał się bp pomocniczy Tadeusz Lityński. Wizyta rozpoczęła się Mszą św. o godz. 10.00 w kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski. Później były odwiedziny w Szpitalu Wojewódzkim oraz wizyta w Hospicjum św. Kamila.

  Z chorymi spotkał się także bp senior Paweł Socha, który przewodniczył liturgii o godz. 9.00 w kościele pw. NMP Królowej Polski w Głogowie. Później udał się do głogowskiego Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II, gdzie odwiedził chorych oraz poświęcił nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy.

  Światowy Dzień Chorego ustanowił Jan Paweł II w 1992 r. Papież wyznaczył datę obchodów tego dnia we wspomnienie objawienia Matki Bożej w Lourdes, które przypada 11 lutego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół