• facebook
 • rss
 • Strażackie manewry

  ks. Marcin Siewruk

  dodane 13.02.2014 15:30

  Parafialne Koło Caritas w Jeninie oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Gorzowie Wlkp. zorganizowały dla dzieci ferie.

  Wolontariusze z Caritas przy wsparciu młodzieży gimnazjalnej przygotowali dla 40 dzieci z Jenina i okolic ferie pełne atrakcji i niespodzianek. – Od 11 lat organizujemy w ramach świetlicy zajęcia dla naszych dzieci, i to nie tylko w czasie ferii i wakacji. W roku szkolnym świetlica działa codziennie, proponując szkółkę szachową, kurs tańca czy zajęcia z języka angielskiego. Od 6 lat współpracujemy z Centrum Edukacji w Gorzowie Wlkp., z panem Lechem Idziaszkiem, organizując program w czasie ferii czy wakacji letnich – powiedziała Janina Cytlak, kierownik świetlicy i główna organizatorka zimowiska.

  Zajęcia odbywały się od 10 do 14 lutego, w godz. 11–14. W realizacji akcji pomogli, udzielając niezbędnej pomocy: ks. Zbigniew Bujanowski, proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Jeninie, i wójt gminy Bogdaniec Krystyna Pławska. Dzieci miały zajęcia rękodzielnicze, uczyły się tworzyć ceramikę, innego dnia miały dynamiczne gry integracyjne i spotkanie z redaktorem radiowym, kolejne zajęcia były prezentacją profesji leśnika i strażaka.

  Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w propozycjach, które pochłaniały dużo energii. Dla jej uzupełnienia organizatorzy zapewnili smakowite posiłki – były tosty, hot-dogi, frytki i słodkości na deser. Frytki tak smakowały dzieciom, że zjadły ok. 12 kg. Prezentując obowiązki strażaka, Krzysztof Nowak, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogdańcu, przedstawił w interesujący sposób procedury gaśnicze i opisał sprzęt wykorzystywany w akcjach strażaków. Dzieci czekały z napięciem na przyjazd strażaków, który opóźnił się z powodu akcji gaśniczej, jaką musieli przeprowadzić w godzinach porannych. – Fajny był pokaz strażaków, a najlepsze było to, jak mogłem polewać wodą. Chciałbym zostać strażakiem – mówił przejęty Kuba Molski. W ostatnim dniu zimowiska, w piątek 14 lutego, dzieci wyjadą do gorzowskiego kina na film pt. „Lego przygoda”.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół