• facebook
 • rss
 • Rekolekcje ewangelizacyjne

  Krzysztof Król

  dodane 18.02.2014 23:37

  W domu rekolekcyjnym przy Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu, od 13 do 18 lutego, odbyły się rekolekcje ewangelizacyjne prowadzone przez Ruch Światło-Życie.

  W Paradyżu odbyła się Oaza Rekolekcyjna Animatorów Ewangelizacji (ORAE), gdzie oazowicze przygotowują się do ewangelizacji bezpośredniej. Głównym zadaniem ORAE jest doprowadzenie wszystkich uczestników do osobowego kontaktu w wierze z Chrystusem oraz wzbudzenie w nich pragnienia zbliżenia innych do Chrystusa przez ofiarną służbę na rzecz ewangelizacji.

  W domu rekolekcyjnym odbyła się też Oaza Ewangelizacji (OE) czyli rekolekcje przeznaczone dla młodzieży chcącej pojechać na pierwszy stopień oazy wakacyjnej. Jej celem jest doprowadzenie do religijnego przebudzenia przez osobiste spotkanie z Chrystusem i przyjęcie Go przez wiarę w Duchu Świętym. – Od ewangelizacji wszystko się zaczyna. Nie można Pana Jezusa poznawać, nie można Go coraz bardziej odkrywać, coraz bardziej kochać, póki się Go nie spotka osobiście – zauważa odpowiedzialny za rekolekcje ks. Adrian Put.

  Przedostatniego dnia uczestnicy ORAE wcielali teorię w praktykę na ulicach Międzyrzecza. – ORAE od tego roku jest dwustopniowa. W tym roku skupiamy się na ewangelizacji indywidualnej, uczestnicy najpierw  uczyli w teorii, by potem w praktyce rozmawiać z ludźmi o wierze i o Bogu, głosząc kerygmat i świadectwo. Natomiast za rok będziemy skupiać się na ewangelizacji zespołowej – wyjaśnia ks. Put.

  W rekolekcjach łącznie wzięły udział 33 osoby.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół