• facebook
 • rss
 • Jesteśmy z Ukrainą!

  Krzysztof Król

  dodane 21.02.2014 19:23

  W najbliższą niedzielę w kościołach całej diecezji zostanie odczytany apel Konferencji Episkopatu Polski o modlitwę i post w intencji Ukrainy. Natomiast diecezjalna Caritas prosi o wsparcie finansowe dla naszych sąsiadów.

  Pomóc możemy przede wszystkim modlitwą i postem. Nasza diecezja włącza się w post i modlitwę w intencji pokojowego rozwiązania konfliktu na Ukrainie. Prezydium Konferencji Episkopatu Polski prosi wiernych Kościoła katolickiego w Polsce o modlitwę i post, 28 lutego, w intencji Ukrainy. – Biskup zielonogórsko-gorzowski polecił w związku z tym, by apel o te gesty solidarności z narodem ukraińskim został odczytany w kościołach diecezji w najbliższa niedzielę 23 lutego. Wezwanie w intencji pokoju i sprawiedliwości na Ukrainie ma się również pojawić tego dnia w modlitwie wiernych podczas Mszy św. – wyjaśnia ks. Andrzej Sapieha.

  W związku z dramatyczną sytuacją na Ukrainie, Caritas Polska prowadzi zbiórkę pieniędzy na rzecz poszkodowanych. Pierwsza transza pomocy w wysokości 50 tys. zł została przekazana Caritas Spes we Lwowie. – Obecnie jedyną możliwą formą pomocy jest pomoc finansowa. Nie ma możliwości przewiezienia przez granicę transportów z pomocą rzeczową – wyjaśnia Anna Maria Fedurek, rzecznik diecezjalnej Caritas. – Zebrane środki przekazywane są na rzecz Caritas Spes we Lwowie i dysponowane według aktualnych potrzeb. Z pierwszych funduszy już zakupiono medyczne środki pomocy – dodaje.

  Pieniądze można wpłacać na konto Caritas Polska: PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem „Ukraina”. Jednocześnie na rzecz poszkodowanych zostaje uruchomiony charytatywny SMS „POMAGAM” numer 72052, koszt 2,46 zł z VAT.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół