• facebook
 • rss
 • Współtwórzmy Boży obraz

  Krzysztof Król

  dodane 30.03.2014 21:44

  "Czas wyjść z ciemności" – to hasło Diecezjalnej Pielgrzymki Maturzystów na Jasną Górę. W tym roku odbyła się już po raz 36.

  Po porannym powitaniu obrazu Matki Bożej Częstochowskiej maturzyści uczestniczyli w programie muzyczno-ewangelizacyjnym. W Auli św. Józefa poprowadził je Zespół „Full of Grace”, a w Auli o. Kordeckiego Tymczasowa Formacja Prowizoryczna.

  O godz. 11.00 maturzyści uczestniczyli we Mszy św. w jasnogórskiej bazylice. Przewodniczył jej bp Stefan Regmunt. – Młodość jest czasem decyzji i wyboru drogi życia. Patrzymy na ten świat, w którym żyjemy i stwierdzamy, że Pan Bóg nie ukończył stwarzania świata, że dobiera nowe kolory poprzez powoływanie poszczególnych ludzi, aby stawali się współtwórcami tego obrazu, który Bóg zaplanował dla nas wszystkich – zauważył w homilii pasterz diecezji. – Dlatego jesteśmy Bogu potrzebni, dlatego Bóg chce się nami posłużyć, dlatego chce żebyśmy podejmowali na początku ewangelizację w sobie, a potem byśmy z tą ewangelizacją szli do naszych braci, sióstr, szkół, rodzin, parafii, miast. Pragnie, żebyśmy zdali egzamin dojrzałości ze swojego życia. Jesteśmy u Matki Bożej, w Niej spotykamy nie tylko Orędowniczkę, ale przykład osoby, która pięknie zorganizowała swoje życie, dlatego zawierzajmy Jej naszą teraźniejszość i naszą przyszłość – kontynuował.

  Po Mszy św. był posiłek i zwiedzanie Jasnej Góry, a na zakończenie pielgrzymki odbyło się nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. A bezpośrednio po nim akt zawierzenia maturzystów i pożegnanie Matki Bożej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół