Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Ilustracja świętości przejdź do galerii

V edycja konkursu papieskiego „Jan Paweł II święty naszych czasów” była skierowana do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Uczniowie wykonywali prace plastyczne w różnych kategoriach wiekowych: klasy I – III oraz IV – VI. Młodzież gimnazjalna i uczniowie starszych klas szkół podstawowych mogli wykonać prace w formie prezentacji multimedialnych. Z nadesłanych prac komisja nagrodziła 35 młodych twórców. Pierwsze miejsce zdobyły: Julia Dobrowolska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Drzonkowie, Wiktoria Wobalis ze Szkoły Podstawowej nr 21 oraz Karolina Radziejewska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Przylepie. Wyróżnienia przyznano: Natalii Paprockiej ze Szkoły Podstawowej nr 17 i Natalii Pater z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8. Młodzi artyści zrozumieli postawę oraz orędzie Ojca Świętego i wyrazili to w swoich pracach. Nagrodzone kreacje charakteryzowały się oryginalnością, estetyką wykonania i różnorodnością wykorzystywanych technik plastycznych.

– W ciągu pięciu lat trwania konkursu wzięli w nim udział uczniowie 23 szkół z terenu miasta i gminy Zielona Góra, nagrodzonych zostało ok. 150 prac plastycznych – powiedziała Elżbieta Białkowska, która wspólnie z Jolantą Skrzypczak i Katarzyną Lasik przygotowuje Papieski Konkurs Plastyczny. Tegoroczny finał konkursu został zorganizowany 4 kwietnia w domu parafialnym parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze i był bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości kanonizacyjnych bł. Jana Pawła II.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .