• facebook
 • rss
 • Aby świętość nie poszła na marne

  Katarzyna Buganik

  dodane 08.04.2014 19:03

  Konkurs wiedzy o bł. Janie Pawle II odbył się 8 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 im. Kornela Makuszyńskiego w Świebodzinie.

  Kto był osobistym sekretarzem Jana Pawła II? Kiedy ogłoszono Jana Pawła II błogosławionym? W jakim mieście Jan Paweł II modlił się przy ścianie płaczu? W którym roku Karol Wojtyła zdał maturę? - m.in. z takimi pytaniami zmagali się uczestnicy konkursu.

  - Chcemy propagować nauczanie i osobę Jana Pawła II. Chcemy wdrażać w serca naszych dzieci nauczanie papieża, stąd konkurs międzydekanalny. Są uczestnicy z Lipek Wielkich, Nowego Kurowa, Świebodzina, Lubrzy i Ołoboku, w sumie jest to 6 grup, czyli 18 uczniów - wyjaśnia katechetka Jolanta Kwiecień. - Chcemy, żeby uczniowie czerpali z nauki Jana Pawła II, którą nam pozostawił, bo jeśli tego nie będą robili, to jego świętość pójdzie na marne. Katecheci powinni zwrócić uwagę na to, by dzieci i młodzież nie tylko pamiętały o Janie Pawle II, ale i korzystały z tego, co nam zostawił - dodaje katechetka Maria Podlipska.

  Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy to pisemny test zawierający 40 pytań, w którym brali udział wszyscy uczestnicy. - Lubię brać udział w takich konkursach. Test był trudny, najtrudniejsze były pytania dotyczące nazwisk. Przygotowywałam się miesiąc i czytałam informacje o Janie Pawle II - mówi Sara Walkowiak z Lubrzy.

  - W takim konkursie biorę udział pierwszy raz. Chciałam poznać życie papieża i udowodnić sobie, że mogę się czegoś dobrze nauczyć. Bardzo się cieszę, że wzięłam udział w tym konkursie. Pytania nie były bardzo trudne, chociaż niektóre były podchwytliwe - dodaje Oliwia Malecza ze Świebodzina.

  Do drugiego, ustnego etapu zakwalifikowały się trzy najlepsze zespoły szkolne: uczniowie z Lubrzy, Nowego Kurowa i z PSP nr 6 w Świebodzinie.

  - Jan Paweł II jest dla mnie wzorem do naśladowania. W przygotowaniu do konkursu pomagała mi mama, która odpytywała mnie z materiałów o papieżu - mówi Katarzyna Karbownik z Lubrzy. - Jan Paweł II jest dla mnie świętym. Przygotowując się do konkursu dowiedziałam się, gdzie papież jeździł na pielgrzymki, ile razy był w Polsce i jak wyglądało jego życie - dodaje Joanna Palczewska ze Świebodzina.

  Podczas konkursu odbyła się część artystyczna ze śpiewem i prezentacją multimedialną poświęcona Janowi Pawłowi II, którą zaprezentowały dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych z katechetką Beatą Żurek.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół