• facebook
 • rss
 • Pomódl się, Miriam

  ks. Marcin Siewruk

  dodane 12.04.2014 10:30

  W piątkowy wieczór 11 kwietnia ponad 2 tys. pielgrzymów rozważało stacje drogi krzyżowej, modląc się w intencji wszystkich grup duszpasterskich działających w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

  Nabożeństwo rozpoczęło się w bazylice rokitniańskiej o godz. 15 „Godziną Miłosierdzia”, której kulminacją była Msza św. Następnie autokary podwiozły pielgrzymów do pierwszej stacji Kalwarii Rokitniańskiej - Wieczernika i rozpoczęło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

  Organizatorzy byli bardzo miło zaskoczeni ilością uczestników; ponad 2 tys. osób brało udział w modlitwie, wpisującej się w zaplanowane na czerwiec obchody 25. rocznicy koronacji obrazu Matki Boskiej Cierpliwie Słuchającej. Głębokie skupienie i zasłuchanie w tajemnice cierpienia Chrystusa, wołanie o wstawiennictwo Maryi towarzyszyło pątnikom w trakcie nabożeństwa.

  Czterokilometrowa trasa wiodąca wśród pól, w kierunku sanktuarium w Rokitnie stanowiła idealne kulisy do refleksji, zadumy. Uczestnicy dziękowali Bogu, wstawiennictwu Matki Bożej Rokitniańskiej za błogosławieństwo, za łaski, jakich cała diecezja doświadczyła przez ostatnie 25 lat. Przed 25 laty tworzyło się wiele wspólnot, grup duszpasterski, które zawierzyły się opiece Matki Bożej. – Dziś chcemy przywołać te wszystkie wspólnoty, osoby, które były zaangażowane w ich tworzenie, otaczających je troską duszpasterzy, prowadzących rekolekcje, sympozja. Dziś chcemy również dziękować za zbliżającą się kanonizację bł. Jana Pawła II – mówił ks. Józef Tomiak, kustosz sanktuarium w Rokitnie.

  Rozważania przy poszczególnych stacjach prowadzili przedstawiciele 30 grup duszpasterskich z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, księża, siostry zakonne. Modlitwa zakończyła się Apelem Jasnogórskim przed cudownym obrazem Matki Boskiej Cierpliwie Słuchającej.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół