• facebook
 • rss
 • Refleksja pod krzyżem

  Krzysztof Król

  dodane 14.04.2014 22:17

  Setki osób wzięło udział w Misterium Męki Pańskiej, które odbyło się w Grodowcu. W inscenizacji wzięło udział ponad 50 aktorów z różnych głogowskich parafii oraz samego Grodowca.

  Wjazd do Jerozolimy, Ostatnia Wieczerza, modlitwa w Ogrodzie Oliwnym, droga krzyżowa, ukrzyżowanie i zmartwychwstanie – te inne sceny można było zobaczyć w Misterium Męki Pańskiej, które 12 kwietnia w odbyło się w Grodowcu. – Mam nadzieję, że Misterium Męki Pańskiej w Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei skłoni uczestników do zastanowienia się nad kruchością ziemskiego życia, często pełnego pośpiechu i gonitwy za niczym, zamyślenia nad aktem miłości Bożej do końca, którą przeżywamy w Tajemnicy męki i śmierci Jezusa Chrystusa wpisze się na stałe w harmonogram wydarzeń naszego sanktuarium – mówi ks. Mariusz Kołodziej, kustosz grodowieckiego sanktuarium.

  Grodowieckie Misterium Męki Pańskiej to inscenizacja, którą przygotowało blisko 50 osobowy zespół składających się z aktorów, animatorów śpiewu oraz ekipy realizacyjnej. Tworzyły go zarówno osoby z parafii pw. NMP Królowej Polski w Głogowie oraz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Grodowcu. – Dwa lata temu zrobiliśmy po raz pierwszy takie misterium u nas w parafii. To było wielkie przeżycie – zapewnia ks. Witold Pietsch, proboszcz parafii pw. NMP Królowej Polski.

  Po raz pierwszy w Misterium Męki Pańskiej wziął udział Władysław Apanel z Bieńkowa k. Grodowca, który wcielił się w rolę apostoła Jakuba. – To dla mnie zaszczyt i wyróżnienie, że w ogóle proboszcz pomyślał o mnie – mówi pan Władysław.  – Świadectwo wiary trzeba dawać na każdym kroku – dodał.

  Pana Jezusa zagrał Rafał Graczyk z Głogowa. – Poprzez to misterium możemy innym zobrazować wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat oraz samemu przeżyć głębiej te wydarzenia – wyjaśnia głogowianin. – Poza tym przygotowanie misterium to sposób na integrację i poznanie nowych ludzi – dodaje.

  Natomiast w rolę Matki Bożej wcieliła się wyjaśnia Anna Michalska z Głogowa, która drugi raz wzięła udział w misterium. – To świetny pomysł bo takie przedsięwzięcie organizuje ludzi. Poza tym dużo ludzi przychodzi to obejrzeć i ma okazję do refleksji i modlitwy – wyjaśnia Anna Michalska.

  Misterium Męki Pańskiej przygotowała parafii pw. NMP Królowej Polski w Głogowie oraz grodowieckie sanktuarium.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół