• facebook
 • rss
 • Czytam, bo lubię

  ks. Marcin Siewruk

  dodane 01.05.2014 11:50

  Już po raz czwarty do sulechowskiej "Trójki" przyjechały reprezentacje 9 szkól z dekanatu, żeby uczestniczyć w Konkursie Biblijnym.

  Rozwiązywanie krzyżówki z hasłami z Ewangelii św. Jana, uzupełnianie brakujących wyrazów i układanie z rozsypanki wyrazowej tekstu Ewangelii, rozpoznawanie ewangelicznych wydarzeń ze scenek przygotowanych przez zespół teatralny to tylko niektóre z zadań, jakie musieli rozwiązać uczestnicy konkursu biblijnego. Trzyosobowe zespoły, reprezentujące 9 szkół wykazały się fenomenalną wiedzą dotyczącą znajomości trudnego tekstu Ewangelii autorstwa św. Jana. Wiele tygodni wytężonej pracy uczniów i nauczycieli, setki godzin poświęcone lekturze Ewangelii wg. św. Jana, a wszystko po to, żeby jak najlepiej zaprezentować się na konkursie biblijnym. Jednak nie tylko drużyna z Klenicy okazała się zwycięska, ponieważ wszystkie dzieci biorące udział w IV Dekanalnym Konkursie Biblijnym zdobyły wielką nagrodę, spotkały się z żywym Słowem Boga. – Spotykaliśmy się wspólnie z panią katechetką, Krystyną Bruder przez wiele tygodni i czytaliśmy Ewangelię, żeby ją jak najlepiej poznać, ponieważ interesuje nas historia Jezusa Chrystusa. Ewangelia może przecież prowadzić nas przez życie, bo dobrze jest znać Pismo Święte, a taki konkurs jest bardzo dobrą motywacją – mówili zwycięzcy ze Szkoły Podstawowej w Klenicy: Julita Wójcik, Dawid Cedzidło i Michał Sawicki.

  Zanim 30 kwietnia w gmachu Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Kusocińskiego rozegrano finał dekanalnego konkursu, w poszczególnych szkołach 162 uczniów wzięło udział w etapie szkolnym. Jak podkreślają organizatorzy, corocznie wzrasta liczba uczniów startujących w konkursie zainicjowanym przez ks. Henryka Wojnara, proboszcza par. p.w. św. Stanisława Kostki w Sulechowie. Anna Kwaśnicka, Wioletta Konstańczak i Krystyna Zamolska przygotowały atrakcyjną formułę konkursu biblijnego, która pozwala spotkać się dzieciom z piękną tajemnicą Bożego Słowa i poznać osobę Jezusa Chrystusa. Oprawa muzyczna w wykonaniu Elizy Kamińskiej, uczennicy gimnazjum i Jakuba Jaskuły, absolwenta szkoły dawały okazję do wytchnienia, pomiędzy poszczególnymi konkurencjami, a jednocześnie były okazją do radosnego śpiewania dla wszystkich konkursowiczów.

  Wyniki IV Dekanalnego Konkursu Biblijnego w Sulechowie:

  I miejsce: Szkoła Podstawowa w Klenicy

  II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 w Sulechowie

  III miejsce: Szkoła Podstawowa w Niekarzynie

  IV miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 w Sulechowie

  V miejsce: Szkoła Podstawowa w Nowym Kramsku

  VI miejsce: Szkoła Podstawowa w Kalsku

  VII miejsce: Szkoła Podstawowa w Bojadłach

  VIII miejsce: Szkoła Podstawowa w Kijach

  IX miejsce: Szkoła Podstawowa w Bukowie

   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół