• facebook
 • rss
 • Pielgrzymka służby liturgicznej

  Katarzyna Buganik

  dodane 05.05.2014 18:44

  Spotkanie ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę 10 maja w Paradyżu.

  Konkurs wiedzy liturgicznej, Eucharystia, rozgrywki finałów Piłkarskiej Ligi Ministranckiej i promocja nowych lektorów odbędą się m.in. podczas sobotniego spotkania w Paradyżu. Myślą przewodnią pielgrzymki będą słowa zaczerpnięte z katechezy św. Jana Pawła II wygłoszonej podczas audiencji generalnej z 1 sierpnia 2001 r.: „Podczas liturgii jesteście kimś o wiele więcej niż tylko zwykłymi "pomocnikami proboszcza". Jesteście przede wszystkim sługami Jezusa Chrystusa, odwiecznego Najwyższego Kapłana. W ten sposób wy, ministranci, jesteście szczególnie powołani, by być młodymi przyjaciółmi Jezusa. Starajcie się pogłębiać i podtrzymywać tę przyjaźń z Nim. Zrozumiecie wówczas, że w Jezusie znaleźliście prawdziwego przyjaciela na całe życie”.

  Do wzięcia udziału w pielgrzymce zachęca ks. Robert Patro dyrektor Wydziału ds. Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze. – Zapraszam wszystkich ministrantów, lektorów i wszystkich tych, którzy kochają liturgię do Paradyża. Zapraszam również księży proboszczów, księży wikariuszy, przedstawicieli poszczególnych parafii po odbiór obrazów Matki Bożej Paradyskiej z modlitwą o powołania – mówi ks. Robert Patro. – Niewątpliwie będzie to wyjątkowy czas. To jest święto służby liturgicznej. To moment, w którym w sposób szczególny doceniamy i zauważamy posługę ministrantów i ich obecność przy ołtarzu. To również wspólna modlitwa i zatrzymanie się – dodaje.

  Program spotkania w Paradyżu:

  godz. 10.00 – spotkania ministrantów i lektorów w grupach wiekowych  (modlitwa,

  wykład formacyjny, wymiana doświadczeń)

  godz. 11.30 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Stefana Regmunta (w trakcie mszy św. odbędzie się promocja nowych lektorów)

  godz. 13.00 – przerwa na posiłek

  godz. 13.45 – konkurs liturgiczny (aula św. Tomasza) i równolegle rozpoczęcie

  finałowych rozgrywek ligi ministranckiej (12 drużyn – po 4 z każdej kategorii

  wiekowej, mecze 2 x 10 minut odbywać się będą na trzech boiskach równocześnie,

  w systemie pucharowym)

  godz. 16.00 – zakończenie rozgrywek, wręczenie nagród dla finalistów ligi

  ministranckiej, rozstrzygnięcie konkursu liturgicznego,

  godz. 16.30 – zakończenie pielgrzymki.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół