• facebook
 • rss
 • Za otwarte serce

  Krzysztof Król

  dodane 14.05.2014 22:14

  Dziś w zielonogórskiej konkatedrze bp Stefan Regmunt wręczył statuetki "Człowiek Człowiekowi". W ten sposób nagradzani są ludzie, którzy swoim działaniem na różne sposoby szerzą ewangeliczną zasadę miłości bliźniego.

  Statuetka „Człowiek Człowiekowi” jest wyróżnieniem diecezjalnego biskupa, które zostało ustanowione w 1999 roku na wniosek dwóch organizacji charytatywnych: diecezjalnej Caritas i Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna w Gorzowie Wlkp. – Głównym przesłaniem tej nagrody jest szerzenie ewangelicznej zasady miłości bliźniego poprzez nagradzanie ludzi, którzy swoją postawą i działaniem rozpowszechniają i umacniają ideę dobroczynności w diecezji – wyjaśnia Anna Maria Fedurek, rzecznik diecezjalnej Caritas.

  Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. pod przewodnictwem bp Stefana Regmunta. – W dniu dzisiejszym diecezjalna Caritas pragnie dziękować za ludzi, którzy mają otwarte serce. Za ludzi, którzy są otwarci na drugiego człowieka, który jest chory, biedny, niepełnosprawny, starszy, bezdomny, cierpiący, samotny i potrzebuje wsparcia – mówił w homilii biskup. – Te osoby są dla nas przykładem i wyzwaniem, abyśmy się od pracy charytatywnej nie wzbraniali. Człowiek jest powołany, aby świadczyć miłość wobec innych. Kościół ma być wspólnotą miłości – dodał.

  Tegoroczni laureaci niosą pomoc najuboższym, pomagają wykluczonym społecznie, są wolontariuszami w świetlicach dla dzieci, a także wspierają małżonków. W kategorii, w kategorii indywidualnej, to: wieloletni wolontariusz Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna w Gorzowie Wielkopolskim – Władysław Nowak z Gorzowa Wlkp., wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas – Bożena i Bogusław Płotniccy z Różanek k. Gorzowa Wlkp., członek Akcji Katolickiej i wolontariusz Parafialnego Zespołu Caritas – Ryszard Łotarewicz z parafii pw. św. Michała Archanioła ze Świebodzina, wolontariuszka świetlicy „Ciepły Kącik u Jezusa” – Barbara Butkiewicz z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu oraz założyciele i animatorzy diecezjalnego ośrodka „Spotkania Małżeńskie” - Mariola i Piotr Narowscy z Zielonej Góry. Natomiast w kategorii darczyńca nagrodzono hipermarket Carrefour w Zielonej Górze, który wspiera działalność charytatywną diecezjalnej Caritas.

  W piętnastu edycjach nagrody (1999-2013) wręczono 88 statuetek, nagradzając osoby i przedsiębiorstwa z terenu całej diecezji reprezentujące różne formy pracy i pomocy bliźniemu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół