Nowy numer 16/2018 Archiwum

Podziękujmy za Świętego

W niedzielę, 18 maja, ulicami Zielonej Góry przejdzie procesja ku czci św. Jana Pawła II. Ma to być dziękczynienie mieszkańców za kanonizację Papieża Polaka.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął bp Stefan Regmunt, który napisał do organizatorów: „Inicjatywa ta jest wyrazem chrześcijańskiej radości z faktu wyniesienia do chwały ołtarzy Najświętszego z Rodu Polaków. Jest także okazją do integrowania społeczności i pielęgnowania pamięci o naszym Rodaku”.

Rok 2014 w Zielonej Górze jest „Rokiem Jana Pawła II”. Taką uchwałę podjęła Rada Miasta. – Niedawno odbyła się kanonizacja i szukaliśmy sposobu, aby w piękny sposób podziękować za to wydarzenie. Wybraliśmy datę urodzin św. Jana Pawła II, aby zorganizować procesję. W ten sposób chcemy pielęgnować pamięć o naszym wielkim Rodaku – wyjaśnia Eleonora Szymkowiak, prezes stowarzyszenia i zielonogórska radna.

Do udziału w procesji są zaproszeni kapłani, siostry zakonne, wspólnoty i całe rodziny. – Mamy wiele do zawdzięczenia Ojcu Świętemu. Zachęcam nie tylko moich parafian, ale wszystkich zielonogórzan i mieszkańców okolicznych miejscowości, aby wzięli udział w tym marszu z radością i śpiewem na ustach, ponieważ ta postać nie może zniknąć z naszego życia – podkreśla ks. Andrzej Ignatowicz.

Na marszu będzie przywoływana nauka Ojca Świętego. – W odkryciu papieskiego nauczania pomogą nam zawodowi aktorzy – zapowiada Gerard Nowak, współorganizator marszu.

Marsz rozpocznie się o godz. 14.30 na Starym Rynku pryz Ratuszu. Na godz. 15.30 planowane jest dojście do pomnika św. Jana Pawła II przy kościele pw. Ducha Świętego. Całość zakończy się Mszą św. w tamtejszym kościele przy oprawie muzycznej Orkiestry ętej „Zastal”..

Marsz organizuje parafia pw. Ducha Świętego oraz Stowarzyszenie „Ludzie dla Ludzi”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma