• facebook
 • rss
 • Ta nauka jest życiowa

  Krzysztof Król

  dodane 23.05.2014 21:15

  21 maja w Zespole Edukacyjnym nr 3 w Zielonej Górze odbył się etap diecezjalny Metropolitalnego Konkursu Papieskiego. Wystartowało w nim 33 uczniów z całej diecezji.

  Metropolitalny Konkurs Papieski dla Gimnazjalistów (MKP) to przedsięwzięcie archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

  Jego celem jest popularyzacja nauczania bł. Jana Pawła II wśród młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, a także zainteresowanie gimnazjalistów wiedzą religijną. - Zakres konkursu dotyczy całości nauczania św. Jana Pawła II, ale w sposób szczególny skupiamy się na tym czego Papież nauczał w naszych diecezjach - wyjaśnia ks. Wojciech Lechów, dyrektor wydziału nauki katolickiej.

  Finał metropolitalny odbędzie się 11 czerwca. Wezmą w nim udział: Agnieszka Stadnik z Nowej Soli (I miejsce), Dominika Szajer z Kargowej (II miejsce), Julia Białowąs z Nowej Soli (III miejsce), Weronika Buchwald ze Wschowy, Zuzanna Golinowska ze Wschowy, Klaudia Jania z Nowej Soli, Magdalena Strugarru z Tomaszowa, Grzegorz Stefanowicz z Żar, Adrianna Cichoń z Kostrzyna nad Odrą, Zuzanna Kurzak z Kargowej, Michał Reszel z Żar, Agnieszka Palicka ze Wschowa, Aleksandra Sulecka z Tomaszowa, Mateusz Myjak z Lipinek Łużyckich, Oskar Krzyżostaniak z Kargowej.

  Nagrody uczestnikom wręczył proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego ks. Tadeusz Kulczyk. - Będziemy ciągle powracać do osoby św. Jana Pawła II w konkursach organizowanych w szkole, parafii i pewnie w naszej całej diecezji. To będzie z wielkim pożytkiem duchowym dla młodzieży. To jeden ze sposobów, aby przekazać wielkie dziedzictwo Jana Pawła II dla młodego pokolenia - zauważył proboszcz.

  W szkołach odbywa się coraz więcej papieskich konkursów. - Ale dobrych rzeczy nigdy nie jest za dużo. Wszystkie sposoby docierania do wrażliwości dzieci i młodzieży są dobre - tłumaczy dyrektor Bogumiła Stankiewicz.

  Z uczestnikami przyjechali katecheci. - Warto robić takie konkursy, aby propagować osobę i nauczanie św. Jana Pawła II. Ten kto będzie korzystał z tego nauczania na pewno dużo wyniesie - mówi Paweł Wardziak, katecheta z Lipinek Łużyckich.

  Konkurs nie był łatwy i trzeba było wykazać się konkretną wiedzą. - Na początku jak przeczytałam pytania to stwierdziłam, że łatwo nie będzie. Okazało się jednak, że dobrze mi poszło i bardzo się cieszę - wyjaśnia Dominika Szajer. - Nauka Jana Pawła II jest naprawdę życiowa - dodaje.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół