• facebook
 • rss
 • Z miłości do piosenki

  ks. Marcin Siewruk

  dodane 25.05.2014 16:49

  26 zespołów z województwa lubuskiego wystąpiło 24 maja w Olbrachtowie. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem artystów i publiczności.

  268 osób w różnym wieku entuzjastycznie promowało muzykę i folklorystyczne tradycje. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasz przegląd cieszy się takim zainteresowaniem. Chcemy popularyzować wspólne śpiewanie i Olbrachtów jako miejsce spotkania ludowych zespołów muzycznych – powiedział Leszek Mrożek, dyrektor artystyczny przeglądu.

  Występy i przesłuchania wykonawców trwały do późnych godzin wieczornych. Wśród zgłoszonych zespołów znalazły się następujące grupy: „Jutrzenka” z Olbrachtowa, „Karolinki” z Grabika, „Mała Tęcza” z Olbrachtowa, „Bieniowianki” z Bieniowa, „Złoty Kłos” z Marszowa, „Szyszynianki” z Biedrzychowic, „Źródełko” z Wichowa, „Łazowianki” z Łaz, „Dębinianki” z Dębinki, „Wesoła Gromada” z Mirostowic Górnych, „Wichowianki” z Wichowa, „Wrzos” z Mirostowic Dolnych, „Żurawianki” z Żarek Wielkich, „Broniszowianki” z Broniszowa, „Tupliczanki” z Tuplic, „Złoty Wiek” z Żar, „Pod Różą” z Żagania, „Rodzina Muzykująca” z Łukaw, „Bobrzanki” z Nowogrodu Bobrzańskiego, „Integra” z Miłowic i Żar, „M.A.K.” z Brodów, „Duet” z Olbrachtowa, „Krokus” z Lipnej, „Nowinianki” z Nowin Wielkich, „Żar Miłości” z Kunic Żarskich oraz solista Wojciech Bujak z Łaz.

  Jury w składzie: Anna Ślawska, Monika Dyba i Magdalena Łazar-Massier miało mnóstwo pracy i bardzo trudny wybór, ponieważ wszyscy wykonawcy prezentowali wysoki poziom muzyczny i zaangażowanie. Wśród laureatów przeglądu w kategorii zespoły dziecięce i młodzieżowe znalazły się:

  I. Zespół „Żar Miłości” z Kunic Żarskich
  I. Zespół „Integra” z Miłowic i Żar
  II. Zespół „Mała Tęcza” z Olbrachtowa
  III. Zespół „Źródełko” z Wichowa. Wyróżnienie otrzymał zespół „Duet” z Olbrachtowa.

  W kategorii: zespoły osób dorosłych:

  I. Zespół Górali Czadekich „Wichowianki” z Wichowa
  II. Zespół „Złoty Kłos” z Marszowa
  III. Zespół „Wesoła Gromada” z Mirostowic Górnych.

  Jury przyznało wyróżnienia dla:
  - Zespołu „Wrzos” z Mirostowic Dolnych
  - Zespołu „Jutrzenka” z Olbrachtowa
  - Zespołu „Nowinianki” z Nowin Wielkich
  - „Rodziny Muzykującej” z Łukaw
  - Zespołu „Szyszynianki” z Biedrzychowic
  - Zespołu „Tupliczanki” z Tuplic
  - Zespołu „Broniszowianki” z Broniszowa
  - Zespołu „Łazowianki” z Łaz.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół