• facebook
 • rss
 • W poszukiwaniu źródła

  ks. Marcin Siewruk

  dodane 27.05.2014 12:14

  Gimnazjum im. Jana Pawła II zorganizowało konkurs interpretacji poezji papieża Polaka.

  22 uczniów reprezentujących wszystkie klasy gimnazjalne recytowało utwory Karola Wojtyły, pochodzące z okresu młodzieńczego i napisane w trakcie papieskiego pontyfikatu. Młodzież przygotowywała się pod opieką polonistki Sylwii Grabarczyk i katechetki Marii Chorosteckiej-Paluch. – W terminie zbliżonym do urodzin papieża organizujemy corocznie nasz konkurs, w tym roku doszła jeszcze ogromna radość z kanonizacji św. Jana Pawła II – powiedziała Maria Chorostecka-Paluch, współorganizatorka konkursu.

  Gimnazjaliści wykazali się ogromną dojrzałością, interpretując bardzo trudną i głęboką w treść poezję św. Jana Pawła II. Deklamujący nie tylko nauczyli się tekstów, często długich, na pamięć, ale również ze zrozumieniem i zaangażowaniem interpretowali poetyckie treści. Nad oprawą muzyczną konkursu i towarzyszących mu prezentacji, i wstępów czuwała Teresa Olifierczuk. Zasiadający w jury konkursu: ks. Stanisław Szura, proboszcz parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Bojdałach, ks. Grzegorz Kniaź, proboszcz parafii Nawiedzenia NMP w Klenicy, Grzegorz Doszel, wójt Gminy Bojadła, Joanna Aniśkiewicz i Marta Piotrowska z dyrekcji szkoły, Renata Tomaszewska reprezentująca Radę Rodziców, Aleksandra Szubert, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury i Olga Seredyńska, specjalista ds. kultury w GOK, wytypowali zwycięzców, potwierdzając wysoki poziom przygotowania młodzieży.

  I miejsce zajęła Natalia Mitela z klasy III b, II miejsce Jacek Jakubowski i III miejsce Roksana Grochola. Wyróżnienia za swoje interpretacje otrzymali: Kamila Paluch, Aleksandra Dzioch oraz Natalia Grochola. Nagrodę Publiczności otrzymała Natalia Mitela, zwyciężczyni konkursu.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół