• facebook
 • rss
 • Kuźnia talentów

  ks. Marcin Siewruk

  dodane 30.05.2014 23:22

  Społeczność Gimnazjum nr 1 oraz parafia św. Jana Chrzciciela po raz drugi zorganizowały 30 maja konkurs dla młodych wokalistów.

  Celem artystycznego projektu nie była tylko rywalizacja i wokalne współzawodnictwo, ale przede wszystkim spotkanie dzieci i młodzieży wspólnie przeżywających muzykę, śpiew, wiarę, kulturę i dobre obyczaje. Wokalne interpretacje, bardzo zróżnicowane i oryginalne podejście młodych wykonawców były potwierdzeniem ich osobistej relacji do Boga. Przez parę godzin radosny i żywiołowy śpiew uwielbienia Stwórcy brzmiał w parafialnej świątyni – Niestety jest to niemożliwe, żeby wszyscy uczestnicy mogli zająć pierwsze miejsce, ale jesteście już zwycięzcami, bo odważyliście się wystąpić w konkursie i za to bardzo wam dziękuję – powiedział ks. Marek Walczak, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela.

  Uczestnicy reprezentowali szkoły podstawowe i gimnazjalne z Bukowca, Kaławy, Przytocznej, Trzciela i Międzyrzecza. Tegoroczna formuła konkursu przewidywała występy solistów i duetów. Organizatorzy podzielili występujących na trzy kategorie wiekowe: szkoła podstawowa, klasy 1-3, szkoła podstawowa, klasy 4-6 i młodzież gimnazjalna. Jury w składzie: Iwona Skwarna, przewodnicząca, Aleksandra Biela, Izabella Korejwo, Justyna Gojdka, Halina Filipczuk i Lucyna Kozłowska oceniło 37 wykonań młodych artystów. W ocenie jurorów prezentowane utwory były na wysokim poziomie, a komisja zwróciła uwagę na najciekawsze interpretacje.

  Wśród najmłodszych uczestników I miejsce zajęła Julia Skała ze SP w Kaławie, II miejsce przypadło w udziale Damianowi Kawałek ze SP nr 4 w Międzyrzeczu, a III miejsce wywalczyła Wanesa Węgrzyn z SP z Kaławy. W tej kategorii przyznano również wyróżnienia dla: Małgorzaty Janusz z SP w Bukowcu, najmłodszej uczestniczki konkursu, Kamila Taborowskiego z SP nr 2 w Międzyrzeczu, Wojciecha Kazimierczaka z SP nr 4 w Międzyrzeczu i Jaśminy Pietrusik z SP nr 4 w Międzyrzeczu.

  Wśród starszej grupy wykonawców ze szkół podstawowych Aleksandra Czop ze SP nr 4 w Międzyrzeczu zajęła I miejsce, Katarzyna Klus z SP w Trzcielu zajęła II miejsce, a Maciej Korczyński z SP w Przytocznej zajął III miejsce. W tej kategorii jurorzy wyróżnili: duet Wojciecha Góry i Wojciecha Wypycha z SP w Bukowcu, Wiktorię Babiak z SP nr 2 w Międzyrzeczu i Monikę Hanke z SP nr 4 w Międzyrzeczu.

  W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce przypadło Dominice Kucharyk z Gimnazjum w Przytocznej. – Śpiewam od 10 lat, muzyka to jest całe moje życie, jak śpiewam, to czuję się bardzo szczęśliwa – powiedziała laureatka Dominika Kucharyk. II miejsce zajęła Wiktoria Wojciechowska z gimnazjum w Trzcielu i III miejsce zajął duet reprezentujący gimnazjum w Trzcielu: Weronika Kiniorska i Aleksandra Bronowicka. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Karolina Klaus z gimnazjum w Trzcielu, Julia Gabryelska z gimnazjum w Przytocznej i Katarzyna Drogosz z gimnazjum nr 1 w Międzyrzeczu. Wszyscy występujący wokaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki, a organizatorzy już dzisiaj zapraszają na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół