• facebook
 • rss
 • Ryba miała taaakie oko

  ks. Marcin Siewruk

  dodane 08.07.2014 13:38

  Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej zorganizowała 5 lipca nad jeziorem Goszcza w Nowej Wiosce, w okolicach Lubrzy, IX Zawody Wędkarskie o Puchar bp. Stefana Regmunta.

  W rywalizacji uczestniczyli wędkarze z Czerwieńska, Jordanowa, Sulechowa, Wilkowa, Wschowy, Zielonej Góry, Żagania i ze Słupska. Regulamin zawodów przewidywał wędkowanie na jedną wędkę z brzegu, w dwóch kategoriach seniorów i juniorów. Po 4 godzinach spędzonych na łowisku i zważeniu ryb, komisja sędziowska ogłosiła wyniki.

  W kategorii seniorów 1 miejsce zajął ks. Emil Siemaszko ze Słupska (5,075 kg), 2 miejsce przypadło Tadeuszowi Kikosickiemu z Wilkowa (3,830 kg), a na 3 miejscu uplasowała się Henryka Kikosicka (1,980 kg). Wśród juniorów zwyciężyła Hanna Mikołajczyk (0,420 kg), 2 miejsce zajęła Zuzanna Kuczyńska (0,370 kg), 3 miejsce wywalczył Maciej Kuczyński (0,255 kg).

  Członkowie Akcji Katolickiej organizując zawody wędkarskie chcą integrować osoby zaangażowane w życie Kościoła oraz pozostałych pasjonatów wędkowania. Tegoroczna edycja zawodów zgromadziła uczestników nie tylko z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, ale również z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, której przedstawiciel zwyciężył w kategorii seniorów.

  Po zakończeniu zawodów organizatorzy zapewnili szereg atrakcji, strzelanie z łuku, zawody w bulle, lotki oraz grę w piłkę siatkową. Wszystkim uczestnikom wręczono okolicznościowe dyplomy, a zwycięzcy otrzymali nagrody. Podsumowanie zawodów odbyło się przy wspólnym grillu.


   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół