• facebook
 • rss
 • Niechaj pielgrzymka owocuje

  Krzysztof Król

  dodane 14.07.2014 10:24

  12 lipca na Jasną Górę dotarła XXXI Piesza Pielgrzymka Duszpasterstwa Rolników, która wyruszyła 2 lipca z Otynia. Hasłem przewodnim były słowa: "Z Matką do Syna".

  Na rozpoczęcie wędrówki uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Paweł Socha, który później odprowadził pątników do granic miejscowości. – Pielgrzymowanie to szkoła życia, która uczy, że całe życie jest drogą do Boga. My żyjemy z Bogiem tylko od święta, a trzeba się uczyć żyć z Bogiem na co dzień – podkreślił bp Socha.

  Hasło pielgrzymki nawiązuje do roku duszpasterskiego i brzmi: „Z Matką do Syna”. – W tym roku zastanawiamy się, co to znaczy wierzyć w Syna Bożego, dlatego chcemy, aby ta, która poznała Go jako Matka, podczas naszej drogi prowadziła nas do Syna – wyjaśnia diecezjalny duszpasterz rolników ks. Paweł Mydłowski. – W pielgrzymce nie idą tylko rolnicy, którzy kiedyś stanowili większość. Obecnie jest to grupa zróżnicowana, czyli młodzież, osoby starsze, które korzystają z tego dobrodziejstwa, jakim jest lipcowa możliwość pielgrzymowania na Jasną Górę – dodaje.

  Prawie 400 km do Matki Bożej Częstochowskiej przeszły osoby w różnym wieku, ale przeważała młodzież. Na pielgrzymi szlak już po raz trzeci wybrała się Weronika Mendelska z Nowej Soli. – Przed swoją pierwszą pielgrzymką nie byłam za bardzo wierząca, ale po wróciła jakby nowa ja. Zaczęłam się modlić i chodzić częściej do kościoła. W tym roku modlę się za rodziców, za siostrę, która jest w ciąży, i żeby coraz lepiej mi szło w szkole – wyjaśnia Weronika.

  Pielgrzymów na Jasnej Górze powitał bp Tadeusz Lityński. – Przybyliście na tu po radę, może wiele cennych rad, może wiele cennych wskazówek, tu jest Stolica Mądrości – mówił podczas homilii. – Niech ta pielgrzymia wielka przygoda, niech ten czas modlitwy i doświadczenia Kościoła zaowocuje również w tym apostolskim posyłaniu siebie do wspólnoty naszych rodzin, naszych parafii, naszych środowisk pracy, aby Kościół Jezusa Chrystusa był Kościołem żywej wiary, ale także i miłości. Radość Ewangelii napełnia serce oraz cały życie tych, którzy spotykają się z Jezusem. Niech ona nigdy nie zgaśnie w naszych sercach i w naszym życiu!

  Ojcem duchowym pielgrzymki był ks. prał. Zygmunt Lisiecki.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół