• facebook
 • rss
 • Uwaga rower

  Krzysztof Król

  dodane 29.08.2014 22:40

  Do czterech zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów doszło w czwartek i piątek na drogach zielonogórskiego powiatu. Niestety jeden wypadek zakończył się tragicznie. Rowerzysta w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

  W Zielonej Górze jazda rowerem staje się coraz bardziej popularna. Powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych.

  – Niestety, rowerzyści stają się również coraz częściej uczestnikami zdarzeń drogowych. Tylko wczoraj i dzisiaj na drogach naszego powiatu doszło do czterech zdarzeń z udziałem rowerzystów. Wczoraj przed godziną 7.00 na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i Chmielnej doszło do wypadku drogowego. Kierujący rowerem 36-latek jadąc chodnikiem w stronę miasta uderzył w bok lawety ciągniętej przez VW busa. Samochód z lawetą jechał od strony centrum i skręcił z ulicy Wrocławskiej w ulicę Chmielną. Niestety rowerzysta w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze prowadzi śledztwo w tej sprawie – informuje podinsp. Małgorzata Barska z Zespołu Prasowego KMP w Zielonej Górze.

  Z kolei dzisiaj o godzinie 6.50 w Sulechowie na ulicy Warszawskiej kierujący mercedesem vito wyjeżdżając z drogi podporządkowanej uderzył w rowerzystę jadącego drogą z pierwszeństwem. – Kierowca samochodu tłumaczył, że oślepiło go słońce i nie zauważył roweru. Rowerzysta został odwieziony do szpitala w Zielonej Górze – wyjaśnia rzecznik prasowy.

  Policja apeluje do kierowców: ustępujcie pierwszeństwa rowerzystom i uważajcie przejeżdżając przez wyznaczone ścieżki rowerowe; a do rowerzystów: nie przejeżdżajcie po przejściach gdzie nie ma wyznaczonej ścieżki rowerowej, nie wymuszajcie pierwszeństwa przejazdu, sygnalizujcie swoje manewry, pamiętajcie o oświetleniu w okresach ograniczonej widoczności.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół