• facebook
 • rss
 • Daj siebie i siebie zachowaj

  Krzysztof Król

  dodane 07.09.2014 15:05

  W sanktuarium Matki Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie odbyła się doroczna XXIX Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie.

  Nabożeństwo „Radość Ewangelii”, koncert Zespołu „Full of Grace”, spotkanie Domowego Kościoła, spotkanie oaz dorosłych, spotkanie w wakacyjnych grupach oazowych, Msza św. z promocją lektorów, przekazanie posługi nowym parom animatorskim Domowego Kościoła, a na koniec piknik oazowy – to program pielgrzymki w największym skrócie.

  W tym roku z naszej diecezji w oazach wakacyjnych uczestniczyło 1549 osób w 33 grupach. Posługiwało im 33 księży. – Mamy pozytywny wzrost jeśli chodzi o udział dzieci i małżeństw w rekolekcjach – mówi ks. Adrian Put, duszpasterz pomocniczy młodzieży ds. Ruchu Światło–Życie. – Nowy rok formacyjny już mamy zaplanowany. Przykładowo myślimy o diakonii misyjnej, ponieważ rodzi się powoli w naszej diecezji potrzeba wyjazdu na misje. Oczywiście, najważniejszą sprawą w ciągu roku jest formacja. Ten rok będzie przebiegał pod hasłem: „Radość Ewangelii”. Chodzi o to, żeby zrozumieć i wcielić w życie adhortację „Evangelii Gaudium” – dodaje.

  Rozpoczynający rok szkolny to dobra okazja do rozpoczęcia formacji oazowej w parafii w każdym wieku, od dzieci poprzez młodzież na dorosłych kończąc. – Ruch oazowy wychowuje człowieka do postawy „posiadania siebie w dawaniu siebie”. Głęboko wierzymy, że człowiek nie może osiągnąć szczęścia inaczej jak tylko poprzez bezinteresowny dar z siebie samego dla drugiego człowieka. Tego staramy się uczyć poprzez słowo Boże, liturgię i wspólnotę na oazach – zachęca ks. Put.

  W czasie Mszy św. odbyły się promocja lektorów, poświęcenie ziarna siewnego, a także przekazanie posługi nowym parom w Domowym Kościele.

  Od piątku w Rokitnie odbywał się Diecezjalny Dzień Wspólnoty Animatorów i Diakonii.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół