• facebook
 • rss
 • Skauci w sieci

  Katarzyna Buganik

  dodane 22.09.2014 13:28

  Już w połowie października rusza internetowe radio harcerskie.

  Harcerskie audycje, patriotyczne słuchowiska, dobra muzyka i hufcowe newsy – to m.in. elementy ramówki harcerskiego radia, które uruchamia Hufiec ZHP w Zielonej Górze. – Mamy kilku druhów, którzy interesują się promocją i dziennikarstwem, dlatego postanowiliśmy m.in. dla nich zorganizować radio internetowe. Są to osoby, które chcą w tym radiu pracować i prowadzić swoje autorskie audycje. Chcemy również w przyszłości stworzyć profesjonalne studio, gdzie młodzi harcerze będą mogli zdobyć potrzebne doświadczenie, które później zwiększy ich szanse na rynku pracy – wyjaśnia Bartłomiej Walkowski, komendant Hufca ZHP w Zielonej Górze.

  Harcerskie radio będzie nadawało przez 24 h na dobę. – Będą m.in. muzyka harcerska, poezja śpiewana czy historyczne i patriotyczne audycje. Będziemy również podawać dużo informacji dla harcerzy i ich rodziców. Planujemy także audycje – wywiady z władzami miasta czy województwa oraz debaty, a także 3 lub 4 audycje harcerskie w tygodniu. W planach mamy również stworzenie strony internetowej naszego radia – zapowiada harcerz.

  W ramówce radia nie zabraknie relacji z uroczystości patriotycznych i programów historycznych. – Staramy się na bieżąco harcerzom przybliżać historię naszego kraju. Uczestniczymy również w rozmaitych uroczystościach, ale nie zawsze, z różnych powodów, wszyscy harcerze są na nich obecni, a radio dotrze do każdego. Poprzez audycje historyczne będzie przybliżało dzieje Polski w sposób ciekawy, np. za pomocą słuchowisk czy montaży słowno-muzycznych – mówi B. Walkowski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół