• facebook
 • rss
 • Czas szlifowania diamentów

  ks. Marcin Siewruk

  dodane 15.10.2014 17:00

  - Chciałyśmy zaprezentować młodzieży sylwetkę św. Jadwigi z aktualizacją na dziś; czego możemy się od niej nauczyć. Pokazać, że świętość jest możliwa. Nie jest ona twardym orzechem do zgryzienia, który jest niestrawny. O świętość warto zawalczyć, bo jest piękna - powiedziała siostra Bernadetta ze Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi z Wrocławia.

  Pochmurny i deszczowy poranek nie zapowiadał niczego nadzwyczajnego. Jednak przed 9.00 przed kościołem parafialnym w Kwielicach pojawiły się dwa autokary, niecodzienny widok. Z autobusów wysiadło ponad 60 dziewcząt i wszystkie weszły do niedawno odrestaurowanego kościoła. W środku siostry jadwiżanki przygotowały propozycje dla uczennic głogowskich szkół.

  – 16 października, czyli jutro, przypada święto św. Jadwigi, patronki sióstr jadwiżanek pracujących w naszej parafii już od 90 lat. Pomysł zaproszenia dziewcząt z Głogowa na spotkanie z siostrami, które przyjechały z Wrocławia, pojawił się w czasie rozmowy z Wojciechem Birutem. Zaoferował on pomoc w zorganizowaniu ciekawego przedsięwzięcia religijnego dla młodzieży – wyjaśnia ks. Stanisław Jażdżewski, proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Kwielicach. – Chcieliśmy pokazać młodzieży postać św. Jadwigi, przedstawić Zgromadzenie Sióstr Jadwiżanek. A na 13 listopada planujemy kolejny etap; wyjazd dziewcząt z katechetami do Trzebnicy i Wrocławia.

  Po katechezie w kościele organizatorzy przygotowali dla dziewcząt poczęstunek w Domu Wiejskim. Był czas na swobodne rozmowy i okazja do wspólnego śpiewu.

  – Było bardzo dobre ciasto w czasie przerwy! ... A na poważnie: dowiedziałyśmy się bardzo wielu ciekawych informacji o św. Jadwidze, że była wyjątkową kobietą, na pewno jest niedoścignionym wzorem – powiedziała Adrianna Bochniarz z Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych im. Leonarda da Vinci w Głogowie.

  W organizacji przedpołudniowego spotkania ze św. Jadwigą aktywnie uczestniczyli katecheci z głogowskich szkół średnich. – Muszę powiedzieć, że to był bardzo owocny czas, czas szlifowania diamentów – mówi Renata Zabagło, katechetka z Technikum Budowlanego w Głogowie.

  Centralnym punktem wspólnego świętowania ze św. Jadwigą była Msza św.

  – To był dobry czas do zastanowienia, dał mi dużo do myślenia, co jest w życiu najważniejsze – powiedziała Anna Onufrak, uczennica I klasy Technikum Budowlanego w Głogowie.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół