• facebook
 • rss
 • Po co i jak studiować teologię?

  Katarzyna Buganik

  dodane 18.10.2014 19:41

  Inauguracja roku akademickiego w Instytucie Filozoficzno-Teologicznym im. Edyty Stein w Zielonej Górze odbyła się 18 października.

  Uroczystość rozpoczęła Eucharystia w kaplicy pw. Matki Bożej Rokitniańskiej w parafii pw. Ducha Świętego, której przewodniczył bp Stefan Regmunt. – Bardzo się cieszę, że możemy rozpoczynać ten nowy rok Eucharystią i w ten sposób wypraszać dary duchowe, by przyjąć Prawdę, nią żyć i się dzielić – powiedział biskup.

  Homilię wygłosił ks. dr hab. Rajmund Pietkiewicz, prorektor ds. naukowo-dydaktycznych Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. – Po co studiować teologię? Jak ją studiować? – to pytania, które sobie stawiamy, kiedy inaugurujemy nowy rok akademicki, a na które odpowiada słowo Boże. Jeżeli człowiek studiuje teologię, to obcuje ze słowem Bożym, z Jezusem. Ważne, byśmy dobrze Je głosili, dlatego, że wiara człowieka rodzi się z tego, co się słyszy. Od naszej pracy, wysiłku, który włożymy w poznawanie słowa Bożego, zależy zbawienie drugiego człowieka. Studiowanie to mój osobisty udział w zbawczej misji Kościoła – powiedział. – Studiowanie teologii, to nie jest rozwiązywanie intelektualnych łamigłówek. Jest po to, byśmy mogli się przekonać o pewności tych nauk, które nam powierzono na początku katechizacji. Nie miałoby ono sensu bez doświadczenia i głoszenia słowa Bożego – dodał.

  Po Mszy św. odbyło się spotkanie, podczas którego studenci pierwszego roku teologii złożyli uroczyste ślubowanie, a absolwenci studiów podyplomowych z teologii odebrali świadectwa ukończenia studiów.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół