• facebook
 • rss
 • Wolontariusze od świętego apostoła

  Katarzyna Buganik

  dodane 30.11.2014 22:31

  Uroczystości 10-lecia istnienia Bractwa św. Jakuba Starszego Apostoła w Jakubowie odbyły się 30 listopada. Jubileuszowej Eucharystii przewodniczył bp Stefan Regmunt.

  Bractwo św. Jakuba w Jakubowie liczy ponad 100 osób (razem z sympatykami). Jubileusz to czas dziękczynienia i podsumowania dzieł, które udało się zrealizować przez dekadę działalności. – Jestem w bractwie od 10 lat. Mieszkam w Głogowie, ale tu, w Jakubowie, się urodziłam, tu zostałam ochrzczona, brałam ślub i również moje dzieci przyjmowały tu sakramenty. Św. Jakub jest moim patronem – mówi Alicja Kott, członkini bractwa. – Pielgrzymowanie do grobu św. Jakuba to tradycja trwająca od wielu wieków. Takie szlaki w Europie Zachodniej odtworzono już dawno, w Polsce tego nie było. Nasze bractwo powstało w 2004 roku, a rok później otworzyliśmy szlak wyznaczony z Jakubowa do Goerlitz. Do naszych zadań należy m.in. opieka nad szlakiem i pielgrzymami, krzewienie kultu św. Jakuba i odnawianie naszej świątyni – dodaje Stanisław Halarewicz, członek bractwa.

  Radość z istnienia i działalności wspólnoty wyraził bp Regmunt, który wśród wielu zasług bractwa podkreślił m.in. dbałość o kościół w Jakubowie i wytyczenie jakubowego szlaku. – Pracy jest jeszcze dużo, ale z każdym rokiem widzimy, że ta świątynia pięknieje. Członkowie bractwa to są wolontariusze, którzy nie liczą na profity z tytułu przynależności do wspólnoty, ale wnoszą nowe elementy do życia religijnego i tradycji kościelnej. Dziękuję, że są świadkami Chrystusa i wielkiego apostoła na polskiej ziemi – powiedział biskup.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół