• facebook
  • rss
  • Zwycięzcy drugiej tury

    Katarzyna Buganik

    dodane 01.12.2014 00:12

    Druga tura wyborów samorządowych odbyła się w 890 gminach Polski, czyli wszędzie tam, gdzie 16 listopada żaden z kandydatów na wójta, burmistrza i prezydenta miasta nie zdobył wymaganej większości ważnie oddanych głosów.

    Wyniki wyborów:

    Bledzew – wójtem pozostał Leszek Zimny

    Bobrowice – wygrał Marek Babul, który pokonał Andrzeja Rochmińskiego

    Brody – Ryszard Kowalczuk wygrał z Benedyktem Szafrańskim

    Cybinka – Marek Kołodziejczyk pokonał obecnego burmistrza Romana Siemińskiego

    Głogów – wygrał Rafael Rokaszewicz

    Gubin (gmina) – obecny wójt Zbigniew Barski pokonał Jacka Czerepkę

    Iłowa – Paweł Lichtański wygrał z Adamem Gliniakiem

    Jasień – Andrzej Kamyszek pokonał Sławomira Muzykę

    Kożuchów – Paweł Jagasek pokonał obecnego burmistrza Andrzeja Ogrodnika

    Lubiszyn – Artur Terlecki wygrał z Tadeuszem Karwaszem

    Lubsko – dotychczasowy burmistrz Bogdan Bakalarz przegrał z Lechem Jurkowskim

    Lubrza – obecny wójt Ryszard Skonieczek wygrał z Eugeniuszem Chamarczukiem

    Międzyrzecz – Remigiusz Lorenz wygrał z wieloletnim burmistrzem Tadeuszem Dubickim

    Nowe Miasteczko – wygrała Danuta Wojtasik, pokonując dotychczasowego burmistrza Wiesława Szkondziaka

    Nowa Sól (gmina) – Izabela Bojko pokonała wójta Jarosława Dykiela

    Nowogród Bobrzański – Paweł Mierzwiak pokonał dotychczasowego burmistrza Andrzeja Bawłowicza

    Otyń – wygrała Barbara Wróblewska

    Rzepin – wygrał Sławomir Dudzis

    Santok – Józef Ludniewski pokonał Grzegorza Ignatowicza

    Skwierzyna – Lesław Hołownia wygrał z Tomaszem Watrosem

    Strzelce Krajeńskie – Mateusz Feder pokonał dotychczasowego burmistrza Wiesława Sawickiego

    Sulechów – Ignacy Odważny wygrał z dotychczasowym burmistrzem Romanem Rakowskim

    Sulęcin – Dariusz Ejchart zdobył 55,86 proc głosów., Bożena Sławiak – 44,14 proc. głosów (dane bez 3 komisji)

    Szczaniec – Krzysztof Neryng pokonał dotychczasowego wójta Ryszarda Walkowiaka

    Świebodzin – Dariusz Bekisz  zdobył ponad 60 proc. głosów,  Krzysztof Warcholik otrzymał poniżej 40 proc. (wyniki z 15 komisji)

    Szlichtyngowa – Elżbieta Rahnefeld wygrała z dotychczasowym burmistrzem Janem Wardeckim

    Tuplice – mieszkańcy poparli Katarzynę Kromp (jedyna kandydatka)

    Witnica – wieloletni burmistrz Andrzej Zabłocki przegrał z Dariuszem Jaworskim

    Wschowa – Danuta Patalas pokonała dotychczasowego burmistrza Krzysztofa Grabkę

    Zabór – Robert Sidoruk wygrał z Czesławem Słodnikiem

    Zwierzyn – Tomasz Marć pokonał Jerzego Jażdżewskiego

    Żagań – obecny burmistrz Daniel Marchewka pokonał Andrzeja Katarzyńca

    Żary – wygrała Danuta Madej

    «« | « | 1 | » | »»
    oceń artykuł

    Zobacz także

    Komentowanie dostępne jest tylko dla .

    Reklama

    Zapisane na później

    Pobieranie listy

    Reklama

    przewiń w dół