• facebook
 • rss
 • Koncert charytatywny dla Nikoli

  ks. Marcin Siewruk

  dodane 06.12.2014 13:15

  W sali widowiskowej Domu Kultury 5 grudnia zagrał zespół "Lech Ben & Company" zaaranżowany przez nauczycieli z Zespołu Szkół nr 3.

  „Będzie dobrze, będzie dobrze, bo Bóg kocha Cię” - brzmiały słowa pierwszego utworu, fenomenalnie wykonanego przez nauczycieli tworzących zespół „Lech Ben & Company”. Artyści na scenie przedstawili bogaty repertuar i porwali publiczność zgromadzoną na widowni. W trakcie koncertu odbyła się również licytacja. Na aukcji pojawiły się cenne przedmioty ufundowane przez aktorkę pochodzącą z Nowej Soli, Magdalenę Różczkę, żużlowca Piotra Protasiewicza i zespół „LemON”.

  Koncert wspierający rehabilitację chorej Nikoli zorganizowali wolontariusze z Zespołu Szkół nr 3 w Sulechowie. – Wolontariat w Zespole Szkół prowadzę już od paru lat. W pewnym momencie postanowiliśmy zająć się konkretnie chorym dzieckiem i wybraliśmy Nikolę. Dotychczas organizowaliśmy akcje wewnątrzszkolne - typu licytacje. W tym roku po raz pierwszy wyszliśmy na zewnątrz, stąd pomysł zorganizowania koncertu charytatywnego, w którym my, nauczyciele, zaśpiewaliśmy – powiedziała Violetta Samociak, opiekunka wolontariatu „Jesteśmy dla Ciebie” i katechetka. W szkolny wolontariat zaangażowanych jest ponad 20 uczniów, dziewcząt i chłopców z 2 i 3 klasy gimnazjalnej.

  Nikola, dla której zorganizowano koncert, skończyła w listopadzie 12 lat. Urodziła się ze skrajnym wodogłowiem. Już w pierwszej dobie jej życia lekarze przeprowadzili pierwszą operację. Od 4 miesiąca dziecko poddawane było systematycznej rehabilitacji. Dzięki pracy mamy, dziadków i rehabilitantów Nikola nauczyła się mówić i poruszać o własnych siłach. Jednak w pewnym momencie konieczna była operacja wymiany zastawki i od tego zabiegu stan zdrowia Nikoli bardzo się pogorszył. Straciła wzrok, nie mówi i nie może sama się poruszać. W najbliższym czasie lekarze założą dziecku sondę do zewnętrznego podawania pokarmu. Nikola jest bardzo dzielną dziewczynką, która walczy o swoje życie. Często trafia do szpitala z ciężkim zapaleniem płuc, ale za każdym razem wychodzi z tej opresji obronną ręką. Koncert charytatywny zorganizowany przez wolontariat „Jesteśmy dla Ciebie” był wsparciem, i to nie tylko materialnym, dla małej Nikoli i jej mamy, która wychowuje córeczkę.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół