• facebook
 • rss
 • Dzielą się radością

  ks. Marcin Siewruk

  dodane 12.12.2014 16:20

  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Lubsku i Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych „Serce za uśmiech” zorganizowały 12 grudnia jasełka dla osób starszych.

  Przewodnikiem świątecznego spotkania dla seniorów z Lubska, Jasienia, Tuplic, Osieka i Brodów organizatorzy uczynili św. Jana Pawła II, niekwestionowany autorytet moralny. Tegoroczne jasełka, w odróżnieniu od lat poprzednich, miały bardzo refleksyjny charakter. Scenariusz napisany przez Krzysztofa Kasperskiego oparty został na tekstach przemówień papieża Polaka, patrona lubskiego ośrodka wychowawczego. Jasełkowy występ był zachętą do zatrzymania się na chwilę, by chociaż w niewielkiej części zrozumieć tajemnicę szopki betlejemskiej, gdzie Słowo stało się Ciałem.

  – Po raz pierwszy Bożonarodzeniowe spotkanie „Dzieci Seniorom” odbyło się 3 lata temu, w trakcie trwania Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Od tego momentu kontynuujemy tę inicjatywę, która spotyka się z dużym zainteresowaniem seniorów z Lubska i okolic – mówi Agnieszka Kasperska. Dzieci i młodzież, wychowankowie oraz pedagodzy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z ogromnym zaangażowaniem i precyzją przygotowali występ dla seniorów. Jasełkowe przedstawienie wprowadziło zaproszonych gości w atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

  – Kocham tę placówkę. Przychodzę tutaj zawsze z ogromną ciekawością, co oni tym razem wymyślą i co zaprezentują. Za każdym razem jestem zachwycona, zdumiona i oczarowana. Jestem ciągle zaskakiwana, ale jedno mnie nie zaskakuje: że w ośrodku pracuje fantastyczny zespół, który z młodzieżą potrafi robić cuda. Młodzież tutaj jest również wyjątkowa, wrażliwa i za to wszystko jestem bardzo wdzięczna – powiedziała Cecylia Tęciorowska z Lubska.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół