• facebook
 • rss
 • To, co niewidoczne i niedosłowne

  Katarzyna Buganik

  dodane 13.12.2014 15:33

  Podróż ze św. Mikołajem w świat baśni i piosenki, a po niej rozdanie świątecznych prezentów odbyły się 12 grudnia w Ołoboku.

  Przedszkolaki i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ołoboku spotkali się z Adamem i Dorotą Szafrańcami. Małżeństwo i jednocześnie duet „Baśniowa Kapela” pochodzi z okolic Krakowa i zajmuje się m.in. tworzeniem i przedstawianiem spektakli dla najmłodszych. – Zajmujemy się twórczością dla dzieci. Są to często historie wzięte z życia i ubrane w bajkę z morałem, głębią do odkrycia. Chcemy pobudzić wyobraźnię dzieci, by odkrywały to, co niewidoczne i niedosłownie. Przy naszych spektaklach, które dają wiele do myślenia, wzruszają się również dorośli – mówi A. Szafraniec.

  Odwiedziny aktorów nie były przypadkowe, ponieważ na podstawie scenariuszy ich autorstwa uczniowie z Ołoboku przedstawiali już spektakle, m.in. z okazji Święta Niepodległości („Pisk Białego Orła”) czy kanonizacji papieża Jana Pawła II („Lolek z ciszy niepokalanej”). – Spektakle Adama Szafrańca są piękne i pokazują istotę każdego tematu, który jest pokazywany dzieciom, czy to są jasełka, czy spektakle patriotyczne. Znaliśmy scenariusze i sztuki pana Adama i chcieliśmy go też poznać osobiście – mówi katechetka Mariola Palczewska. – Chcieliśmy również zrobić dla dzieci coś wyjątkowego, czego się nie spodziewały i pokazać im, jak wygląda prawdziwy św. Mikołaj. Udało nam się dotrzeć do ludzi dobrego serca, którzy wspomogli nas także przy organizowaniu paczek dla dzieci – dodaje.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół