• facebook
 • rss
 • Dziękczynienie za Chrystusa i Jego Matkę

  ks. Marcin Siewruk

  dodane 18.12.2014 15:10

  Do paradyskiego seminarium przybyli biskupi i kapłani pracujący w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

  Bp Stefan Regmunt, bp Tadeusz Lityński oraz biskupi seniorzy Adam Dyczkowski i Paweł Socha wspólnie z księżmi diecezjalnymi, i zakonnymi uczestniczyli 18 grudnia w dorocznym spotkaniu opłatkowym.

  – Chciałbym podziękować księżom za codzienny trud duszpasterski, który buduje żywy kościół zielonogórsko-gorzowski. Chciałbym dziękować za troskę o chorych, biednych, samotnych, za spotkania z najmłodszymi. Rok 2014 nie był dla naszej diecezji łatwy. Bóg odwołał do wieczności 13 księży, wielu kapłanów choruje, cierpi. W naszej wspólnocie nie brakuje również prawdziwych świadków Ewangelii, świadków Chrystusa – podkreślił bp Stefan Regmunt.

  W czasie modlitwy prezbiterzy pamiętali o wszystkich kapłanach pracujących w diecezji i poza jej granicami, a w sposób szczególny o księżach chorych, i starszych.

  – W kończącym się roku kalendarzowym, a zarazem rozpoczynającym się roku duszpasterskim Kościół kieruje naszą uwagę na rzeczywistość nawrócenia. Szybkimi krokami zbliża się Boże Narodzenie, każdy z nas czuje już wokół siebie świąteczna atmosferę. Za kilka dni przyjdzie do nas Pan, ale jak Go przyjmiemy, czym Go przywitamy, co damy Mu w darze? I tu pomocą niech będzie dla nas Najświętsza Maryja Panna. Razem z nią zaśpiewajmy z głębi naszego serca. Hymn Magnifikat jest Jej, a powinien być również naszym wyznaniem wiary, to nasz adwentowa modlitwa. Łaska o której nawet Maryja nie marzyła, pociąga za sobą daleko idące konsekwencje, otwiera dla ludzi bramy Bożego Miłosierdzia, szczególnie dla biednych, głodnych, skrzywdzonych i nieszczęśliwych – mówił w czasie życzeń o. Henryk Cieniuch OFMCap.

  Łamiąc się opłatkiem i składając bożonarodzeniowe życzenia kapłani świętowali zbliżające się Wcielenie Chrystusa i przyjęcie Zbawiciela z rąk Niepokalanej na drodze przygotowań do 1050-rocznicy Chrztu Polski, Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, 100-rocznicy objawień fatimskich.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół