Nowy Numer 8/2018 Archiwum

By było ich jak najwięcej

Przywrócenie kamiennych lwów strzegących wejścia na cmentarz Obrońców Lwowa oraz tabliczek na krzyżach nagrobnych informujących, że spoczywa tu "Obrońca Lwowa" - to główne postulaty akcji pod hasłem "Oddajcie Orlętom lwy".

Inicjatywa Kresowego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Orląt Lwowskich w Żarach polega na zbieraniu podpisów pod specjalną petycją popierającą restaurację cmentarza Obrońców Lwowa, która po zakończeniu akcji przesłana zostanie do władz polskich i ukraińskich. – Dziedziczymy tradycje kresowe i utożsamiamy się z Kresami. Szpital w Żarach zakładali Kresowiacy, na ziemi lubuskiej mieszkają Kresowiacy i ich potomkowie, i my również wywodzimy się z rodzin kresowych, dlatego nie mogliśmy pozostać obojętni na ten apel – mówi dr n. med. Krzysztof Kopociński ze 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach. – Jeśli my nie będziemy upominać się o pamięć o naszych przodkach, to nikt za nas tego nie zrobi.

Podpisy można składać w sekretariacie 105. Kresowego Szpitala Wojskowego (budynek nr 23, piętro I) oraz gabinecie okulistycznym w Żarach, a także w sekretariacie filii szpitala w Żaganiu (podparter). Akcję wsparły m.in. Starostwo Powiatowe (podpisy zbierane są w punkcie podawczym), jak również Urząd Miejski w Żarach.

Każdy, kto chce pomóc i włączyć się w akcję, może pobrać formularz dostępny na www.105szpital.pl/images/stories/aktualnosci/apelkttk/formularz.pdf oraz zbierać podpisy i przesłać na adres: Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze im. Orląt Lwowskich, ul. Bohaterów Getta 22.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy