• facebook
 • rss
 • Poszli i znaleźli

  ks. Marcin Siewruk

  dodane 06.01.2015 16:15

  Tysiące mieszkańców wraz z Mędrcami ze Wschodu wyruszyło za gwiazdą, aby oddać chwałę Mesjaszowi.

  Ulicami Zielonej Góry przeszedł barwny orszak. Po Mszy św. odprawionej w kościele p.w. Najświętszego Zbawiciela w uroczystość Objawienia Pańskiego mieszkańcy Zielonej Góry, Nowej Soli, Sulechowa i okolic wyruszyli za betlejemską gwiazdą by na scenie usytuowanej przy ratuszu wspólnie z Mędrcami ze Wschodu oddać cześć narodzonemu Mesjaszowi, Jezusowi Chrystusowi. W kolorowym i rozśpiewanym orszaku wzięło udział ok. dziesięć tysięcy osób.

  – Jestem dumny z mieszkańców Zielonej Góry. To co dzisiaj przygotowała Zielona Góra przekroczyło moje wyobrażenia. Bardzo dziękuje, że mogliśmy ten dzień przeżywać wspólnie i w takim stylu. Za tym stoją wspaniali mieszkańcy i organizatorzy. Jeśli Zielona  Góra pójdzie tą drogą to będzie się dużo mówiło o tym mieście. Będę wypraszał Bożego błogosławieństwa, byśmy byli wspólnotą zjednoczoną, która potrafi wspólnie działać i nawiązywać do tradycji chrześcijańskich – powiedział bp Stefan Regmunt.

  W organizację Lubuskiego Orszaku byli zaangażowani artyści, młodzież oraz wielu wolontariuszy. Na zakończenie było wspólne kolędowanie, nie zabrakło również ciepłych napojów.

  – Jestem pod wrażeniem rozmachu z jakim zorganizowano w Zielonej Górze Orszak Trzech Króli. Chętnie przychodzę z dziećmi, bo to doskonała okazja do spędzenia czasu i nawiązania do chrześcijańskiej tradycji. Moje dzieci chętnie śpiewają kolędy i z niecierpliwością czekały na dzisiejszy orszak – mówi Edyta Dobrowolska z Zielonej Góry.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół