• facebook
 • rss
 • Dotarli do gorzowskiego Betlejem

  Krzysztof Król

  dodane 06.01.2015 19:06

  Wymarsz Trzech Króli ze świtą orszakową, spotkanie z Herodem i jego dworem, walka aniołów i diabłów, wizyta w gorzowskim Betlejem – to w ogromnym skrócie scenariusz, pierwszego w historii miasta, Orszaku Trzech Króli w Gorzowie Wlkp.

  Ponad 6 tys. mieszkańców wzięło udział w pierwszym Orszaku Trzech Króli w Gorzowie Wlkp. Orszak rozpoczął się na placu Grunwaldzkim o 14.00. Mieszkańcy miasta, których poprowadzili Trzej Królowie, przeszli ulicami Mieszka I, Chrobrego, Sikorskiego, aby dotrzeć w końcu na plac Katedralny, gdzie na scenie z napisem: „Gorzowskie Betlejem” czekała na nich Święta Rodzina. – Niech udział w orszaku uświadomi nam jeszcze dobitniej drogę wiary trzech mędrców. Niech uczy także odwagi, pokory, wytrwałości na drodze wiary. Niech przypomina, że mamy także innym pomagać odnaleźć drogę do Chrystusa – powiedział w rozmowie z GN proboszcz katedry ks. Zbigniew Kobus.

  W orszaku uczestniczyli przebrani mieszkańcy miasta, uczniowie gorzowskich szkół, przedstawiciele wspólnot i stowarzyszeń świeckich oraz kościelnych. Był na nim także bp Paweł Socha. – Bardzo się cieszę, że dzisiaj najmłodsi wyszli na ulicę razem z rodzicami, aby wędrować do żłóbka i spotkać tam Boga w postaci małego Dziecięcia. To Wasze święto, święto dzieci, święto naszych rodzin – mówił na koniec głównie do dzieci bp Paweł Socha. –  Przez rodziców Bóg daje Wam miłość, daje Wam prawdę o godności człowieka i daje Wam także pokój i bezpieczeństwo. Za to bardzo dziękujcie Chrystusowi Panu i z Nim rozmawiajcie każdego dnia przy pacierzu porannym i wieczornym, mówiąc do Jezusa: „Kocham Cię” – dodał.

  We wspólnym kolędowaniu wziął udział także nowy prezydent miasta. – Dzisiejsze święto to wyjątkowa chwila. Widać, że jesteśmy jedną wielka wspólnotą. Nie przypuszczałem, że na pierwszym gorzowskim Orszaku Trzech Króli będzie tyle mieszkańców – mówił prezydent Jacek Wójcicki. – Dziękuję organizatorom, że tak pięknie przygotowaliście tę uroczystość i mam nadzieję, że w kolejnych latach będzie nas więcej i więcej – dodał.

  Organizatorami orszaku byli: parafia katedralna, Miasto Gorzów, Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Miejskie Centrum Kultury, Zespół Szkół Odzieżowych, Stowarzyszenie Rhema Christou, Zespół Szkół Budowlanych, Liceum i Gimnazjum Katolickie św. Tomasza z Akwinu, parafie gorzowskie, szkoły i przedszkola, zespoły muzyczne i teatralne.

  Orszak Trzech Króli honorowym patronatem objęli ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej bp Stefan Regmunt i prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół