• facebook
 • rss
 • Przemarsz, jasełka i koncert

  Krzysztof Król

  dodane 07.01.2015 14:04

  W Objawienie Pańskie, zwane popularnie świętem Trzech Króli, Kościół oddaje cześć narodzonemu z Maryi Jezusowi. Z tej okazji już po raz kolejny zorganizowano we Wschowie Orszak Trzech Króli, połączony z jasełkami i koncertem kolęd.

  Wschowskie świętowanie rozpoczęło się przy parafii św. Jadwigi Królowej, skąd mieszkańcy w radosnym pochodzie przeszli na rynek miasta. Jak na orszak przystało, poprowadzili go Trzej Królowie, którzy jechali na koniach. – Po dojściu na rynek na scenie przed ratuszem odbyły się jasełka z lekką nutką humoru, które wystawiła młodzież z parafii św. Jadwigi, m.in. oazowicze, harcerze i ministranci – wyjaśnia organizator ks. Łukasz Malec, który przygotował jasełka razem Dorotą Bartkowiak.

  Przygotowanie orszaku nie byłoby możliwe bez zaangażowania wielu  osób. Marta Piotrowska była narratorem w jasełkach, a także śpiewała w czasie koncertu kolęd, który odbył się na koniec. – Zdecydowałam się wziąć udział w przedstawieniu, bo wiedziałam, że będzie świetna atmosfera i dużo dobrej zabawy. Próby trwały około dwóch miesięcy. Gdy jestem na scenie, spełniam swoje marzenia i lubię robić coś dla innych. Moim zdaniem, odbiór ze strony ludzi był bardzo dobry, wielu było zachwyconych, przeżywali nasz występ razem z nami, momentami się śmiali i cieszyli się, że mogliśmy też wspólnie kolędować – zauważa Marta.

  Odbiór rzeczywiście był bardzo dobry. – Przyszliśmy dziś przede wszystkim dlatego, że nasz syn występował w przedstawieniu, ale nie tylko. Chcieliśmy przeżyć ten czas wspólnie z innymi ludźmi, cieszyć się tą radosną nowiną, że narodził się Jezus – mówi Krzysztof Krzywosz.

  – Podczas jasełek bardzo się wzruszyłam. Jestem pełna podziwu dla organizatorów i dla młodzieży, która się tak bardzo zaangażowała w to przedsięwzięcie. Bardzo mi się podobało, wesołe i piękne przedstawienie – dodaje Małgorzata.

  Organizatorami orszaku byli parafia pw. św. Jadwigi Królowej oraz Urząd Miasta i Gminy Wschowa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół