• facebook
 • rss
 • Betlejem na scenie

  Katarzyna Buganik

  dodane 09.01.2015 20:34

  Prezentacje sceniczne grup kolędniczych i jasełkowych z powiatu krośnieńskiego odbyły się 9 stycznia w Wojskowym Klubie Garnizonowy 5. Batalionu Saperów w Krośnie Odrzańskim.

  W spotkaniu wzięło udział 9 zespołów z lokalnych szkół i ośrodków kultury, w sumie około 120 uczniów. Prezentowano jasełka tradycyjne, ale i współczesne, oparte na nowatorskich scenariuszach. Przedstawienia jasełkowe i śpiew kolęd to dla wielu okazja do zaprezentowania swoich umiejętności aktorskich i wokalnych. – Śpiewamy dziś kolędę „Przybieżeli do Betlejem” i pastorałkę „Kolędnicy”. Chcemy się pokazać, dobrze bawić i reprezentować naszą szkołę – mówi Barbara Browarczyk prowadząca zespół wokalno-taneczny „Gamma” z SP nr 3 w Krośnie Odrzańskim. – Gram jednego z królów. Przygotowywaliśmy się od początku grudnia i mieliśmy kilka prób. Niektóre stroje przygotowaliśmy sami. Chcemy dziś pokazać swoje talenty – dodaje Aleksandra Uziębło.

  Podczas spotkania obok tradycyjnych bożonarodzeniowych spektakli, historię narodzenia Jezusa prezentowano także w sposób nowoczesny, w odniesieniu do współczesnych realiów życia. Jednym z takich przedstawień były jasełka „Betlejem dzisiaj”, które zaprezentowali gimnazjaliści ze szkolnego teatru „Małe Conieco” z Czarnowic. – Na scenie czuję się bardzo dobrze, bo występuję już od kilku lat. Dziś wcielałem się w różne role, ale główną postacią, którą grałem, był król Baltazar. Nowoczesny scenariusz jasełek wymyśliliśmy sami, dlatego chcieliśmy je pokazać na tegorocznym przeglądzie – wyjaśnia Jakub Brzeziński z Gubina.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół