• facebook
 • rss
 • Pomóżmy dotrzeć na Msze św.

  Krzysztof Król

  dodane 05.02.2015 12:01

  We wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, przypadające 11 lutego, Kościół obchodzi Światowy Dzień Chorego. Główne uroczystości z udziałem biskupów odbędą się w Zielonej Górze, Gorzowie Wlkp. i Głogowie. Pomóżmy chorym, szczególnie tym, którzy na co dzień nie wychodzą z domu, dotrzeć tego dnia na nabożeństwa.

  Światowy Dzień Chorego to okazja do refleksji nad tajemnicą cierpienia. – Ma także służyć uwrażliwieniu wspólnot chrześcijańskich i całego społeczeństwa na sytuację i potrzeby ludzi chorych. Z okazji Światowego Dnia Chorego okolicznościowe Msze św. i nabożeństwa dla chorych zostaną odprawione w wielu parafiach w całej diecezji. Główne obchody z udziałem biskupów odbędą się w Zielonej Górze, Gorzowie Wlkp. i Głogowie – wyjaśnia ks. Andrzej Sapieha, rzecznik prasowy kurii biskupiej.

  Specjalne orędzie z okazji tegorocznego Światowego Dnia Chorego wystosował do wiernych papież Franciszek. W dokumencie tym, zatytułowanym "Niewidomemu byłem oczami, chromemu służyłem za nogi (Hi 29, 15)" ojciec święty napisał między innymi: "Prośmy z żywą wiarą Ducha Świętego, aby dał nam łaskę zrozumienia wartości towarzyszenia, często w sposób cichy, tym naszym siostrom i braciom, którzy, dzięki naszej bliskości i naszej życzliwości, poczują się bardziej kochani i umocnieni. Jakież wielkie kłamstwo kryje się natomiast w niektórych wyrażeniach, które kładą nacisk na tzw. jakość życia, przekonując do uwierzenia, że życie poważnie dotknięte chorobą nie jest warte dalszej egzystencji!".

  Plan obchodów w poszczególnych miastach:

  Głogów – szpital
  godz. 10 – modlitewne czuwanie chorych oraz służby zdrowia, prowadzone przez grupę Centrum Ochotników Cierpienia
  godz. 11 – uroczysta Msza św. z udziałem chorych, służby zdrowia i zaproszonych gości
  godz. 12 – odwiedziny chorych na oddziałach szpitalnych oraz poświęcenie nowego sprzętu medycznego na oddziale wewnętrznym i ginekologicznym

  Gorzów Wlkp. – parafia pw. Pierwszych Męczenników Polski
  godz. 9 – Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych
  godz. 11.30 – odwiedziny chorych w hospicjum
  godz. 14.30 – Msza św. w szpitalu z możliwością przyjęcia sakramentu namaszczenia

  Zielona Góra – szpital
  godz. 11 – Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, po jej zakończeniu odwiedziny chorych w hospicjum wraz z udzieleniem sakramentu namaszczenia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół