• facebook
 • rss
 • Ich cierpienie nie jest bezsensowne

  Krzysztof Król

  dodane 11.02.2015 21:21

  Kościoły, szpitale, hospicja, specjalistyczne placówki, domy pomocy społecznej - w tych miejscach w całej diecezji odbyły się okolicznościowe Msze św. i nabożeństwa z okazji Światowego Dnia Chorego. Główne obchody z udziałem biskupów odbędą się w Zielonej Górze, Gorzowie Wlkp. i Głogowie.

  Głogowski szpital odwiedził bp Stefan Regmunt. Eucharystię poprzedziło modlitewne czuwanie prowadzone przez grupę Centrum Ochotników Cierpienia. – Chodzi o zwrócenie uwagi na chorych, że istnieją i są bardzo cenną cząstką Kościoła, a ich cierpienie nie jest bezsensowne. Jednocześnie trzeba uświadomić nam wszystkim, że powinniśmy towarzyszyć chorym i cierpiącym. Nie powinniśmy ich zostawić samym sobie, ale przy nich być. Ta obecność przynosi łaskę człowiekowi, który czuwa – mówił w homilii biskup.

  Pasterz diecezji podkreślił, że człowiek inaczej przeżywa cierpienie, kiedy łączy je z krzyżem Chrystusa. – Bóg odkupił człowieka poprzez cierpienie. Cierpienie, krzyż, zmartwychwstanie – mówił biskup. – Człowiek inaczej cierpi, kiedy jest blisko Boga. W mądrych szpitalach nie brakuje kapelana, bo potrzeba diagnozy, jedzenia, ale też strawy duchowej. Tam, gdzie jest kapelan, te dary duchowe mogą stać się udziałem chorego – dodał.

  Po Mszy św. bp Regmunt odwiedził chorych na oddziałach szpitalnych oraz poświęcił nowy sprzęt medyczny.

  W Gorzowie był bp Paweł Socha, który m.in. odwiedził gorzowskie Hospicjum św. Kamila i sprawował Mszę św. w kaplicy miejscowego szpitala. Potem odwiedził pacjentów oddziału hematologii.

  Natomiast w zielonogórskim szpitalu z chorymi i lekarzami spotkał się bp Tadeusz Lityński.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół